Yeni nesil akıllı oyuncaklar, yakında Avea'da

Yeni nesil akıllı oyuncaklar AppToyz, APPGEAR, iPawn ve Duo, çok yakında Avea'ya geliyor!

AppToyz, APPGEAR ve fazlası Avea'ya geliyor!

Avea, İspanya'nın Barselona kentinde başlayan ve 70 bin katılımcıyı bir araya getiren MWC 2013'te tüm dünyada milyonları peşinden sürükleyen yeni nesil akıllı oyuncaklar AppToyz, APPGEAR, iPawn ve Duo'nun Türkiye'de operatör olarak ilk kez Avea tarafından satışa sunulacağını açıkladı.

Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerin yanı sıra iPhone, iPad ve Windows Mobile cihazlarla da entegre bir şekilde çalışabilen yeni nesil akıllı oyuncaklar, akıllı telefonları bir oyun konsoluna çevirerek aksesuarları ile birlikte kullanıcılara birden fazla oyun deneyimi sunuyor.

AppToyz'un iPhone'a takıldığında tüfeğe dönüşen AppBlaster ürünü, Jumbo firmasının tüm iPad'leri interaktif birer oyun makinesine çeviren iPawn'ı ve dünyanın en büyük robot ve dijital oyuncak üreticilerinden Wowwee'nin, iPhone'u bir uzay silahına dönüştüren Appgear ürünleri ve iPad'i bir oyun konsoluna döndüren Duo çok yakında Avea İletişim Merkezleri'nde takipçileri ile buluşacak.

Yeni işbirliklerine imza atmaya devam edeceğiz

"Dijital oyun pazarında yeni işbirliklerine imza atmaya devam edeceğiz"

Türkiye'de operatör olarak ilk kez Aveaİletişim Merkezleri'nde satışa sunulacak olan yeni nesil akıllı oyuncaklar hakkında World Mobile Congress 2013'te açıklama yapan Avea CEO'su Erkan Akdemir "Avea olarak yine bir ilki gerçekleştiriyor ve yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye'de operatör olarak ilk kez biz müşterimizle buluşturuyoruz. Tüm dünyada kullanıcılardan böylesine büyük talep gören bir pazarda Türkiye'nin ilk ve tek operatörü olarak hizmet vereceğiz. Türkiye'de indirilen her 10 uygulamadan ortalama 6.6'sı oyun uygulaması. 2011 sonunda daha da ivme kazanan akıllı cihazlarla birlikte çalışan yeni nesil oyuncak pazarının 2013'ün ilk çeyreğinde 8 Milyar ABD dolarına ulaşması ve bu oranın 2014 yılı sonunda ise toplam aksesuar pazarının %10'unu kapsayacağı öngörülüyor" dedi.

"Teknolojinin en yeni ve interaktif yüzü olarak dijital oyun pazarında yeni işbirliklerine imza atmaya devam edeceğiz" diyen Akdemir; "Yeni nesil akıllı oyuncakları Türkiye tüketicisi ile operatör olarak ilk bizim buluşturuyoruz. Çünkü Türkiye'de akıllı telefonun adresi Avea... Türkiye'de 2012'de satılan her 100 telefondan 45'i akıllı telefondu. Bu oran ülkemizin ne kadar ciddi bir potansiyele sahip olduğunu gözler önüne seriyor. Avea ise 2012 yılsonunda yüzde 24 ile akıllı cihaz penetrasyon oranı en yüksek GSM operatörü olarak; böylesine büyük talep gören bir pazarda Türkiye'nin ilk ve tek operatörü olarak hizmet verecek" dedi.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Modern combat 3

ilk önce siz şu iphone 5 stok durumuny halledin 2 haftadır bekliyorum.

mükemmel olmuş

Sen de yorum yaz