Yeni nesil konsollara 4K mı geliyor?

Yeni nesil konsollar PS4 ve Xbox One'a bir türlü gelmeyen bu yetenek, 2015 yılı bitmeden gelebilir!

  • Levent Öztürk
Konsollara 4K desteği geliyor...

Xbox One ve PS4, tahminlere göre yıldönümleri sayılabilecek olan, Kasım 2015 civarında büyük birer güncelleme yaşayabilirler. Netflix yöneticisi John Hunt'ın Huffington Post'a söylediğine göre Sony, 4K dostu bir PS4'ün sözünü verdi" ve "bir gün" HDR desteği de sunacaklarını söyledi.

Ancak bunun nasıl olacağı şimdilik pek belli değil. Bir söylentiye göre konsollar, bu yeteneğe büyük bir yazılım güncelleme ile kavuşacak. Ancak diğer bir söylenti, bize, her iki konsolun da, belirtilen tarihte yeni "Slim" modellerinde bu yeteneğe sahip olacağını söylüyor.

Var olan hali ile Xbox One, HDMI 1.4'e sahip ancak bu bağlantı, 4K seçeneğini desteklemiyor. Bu durum, Microsoft'un Xbox One'ı "her şey için tek eğlence noktası" olarak tanıtmasına darbe vuruyor. Sony'nin 2013 yılında bile PS4 için 4K hizmeti sunma sözüne rağmen, bu konsol da şu anda bağlantıyı desteklememekte...

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Ya daha 1080p oynatamıyorlar.

hdr nvidia teknolojisidir, konsollar amd apuları ile çalışır. ayrıca içindeki donanım bırakın 4kyı, hdr 8x 1080p 60fps oyun açamaz. ancak belki film izletebilir.

Baglantı desteklemiyorsa slim gelir o zaman...

İstesinler real life yaparlar ..bunlar klasik ticari söylemler

3 ve 360 eski konsollar üvey evlat ilk xbox ve 2 artık evlatliktan men edildi

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play