Yeni Nexus yine büyük olacak (gibi)

Nexus'un bu seneki yeni sürümü, hangi özelliklere sahip olacak? Yeni sızıntı, birkaç ipucu veriyor!

Yeni Nexus yine büyük olacak (gibi)

Diğer telefon üreticilerinin takviminin peşinden gitmeyen Nexus'un yeni sürümü, 2015'te birçok amiral gemisi cihazla tanışmış olsak da, henüz ortaya çıkmadı. Yeni Nexus'un Huawei tarafından üretilme ihtimalinin bulunduğunu biliyorduk. Çinli bir analistin verdiği bilgilerse, telefon hakkında birkaç soru işaretini daha kafalarımızdan giderdi.

Analiste göre yeni Nexus, QHD (1440x2560) çözünürlüklü 5,7 inç'lik bir ekranla gelecek. İddiaya göre 2015'in Nexus'u, Snapdragon 810 işlemciye sahip olacak. Ancak bu yeni Nexus'un, seri içerisinde nerede yer alacağı konusu tam olarak belli değil.

Bazı dedikodular, Huawei'nin üreteceği Nexus'un Nexus 5'in yerine geçeceğini söylerken, cihazın Nexus 6'nın devamı olduğunu söyleyen bir takım iddialar da var. Bu sene LG üretimi ikinci bir üst seviye Nexus'un da ortaya çıkacağına dair söylentilere rastlamıştık.

Nexus 7 ismi tablete ayrıldığından, Google'ın isimlendirme sistemini değiştirmesi gerekecek gibi görünüyor. Tabi ki yeni Nexus'un ismi, yine Nexus 6 da olabilir. İsim konusu bir yana, yeni Nexus'un 5,7 inç'lik büyük ekranıyla küçük ekranları sevenleri yine memnun etmeyeceği anlaşılıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Arkadaş büyütüp durmayın şu telefonları.telefon büyütmek yenilikmiş gibi.

@11 Mayıs 2015 13:36 Daha dur, yakında evdeki televizyonu kulağımıza dayayıp konuşmaya çalışacağız :D

@11 Mayıs 2015 13:36 tuşlu telefonlar olsa belki haklı olabilirdin. ama devir akıllı telefon devri. akıllı telefonlarda sadece arama konuşma yapmıyorsun. akıllı telefonu bilgisayar gibi kullanıyorsun. dolayısıyla ne kadar büyük olursa o kadar iyidir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost