Yeni Nokia 3310, Dev Rakiplerini Solladı!

Nokia'nın eski efsanesi 3310'un yenilenmiş modeli, yeni 3310, amiral gemisi ceplere adeta toz yutturuyor...

Yeni Nokia 3310, dev rakiplerini solladı

LG ve Sony gibi dev isimlerin yeni amiral gemisi ceplerini tanıttığı MWC 2017'de, asıl ilgiyi üzerine çeken Nokia olmuştu. Üstelik bunu, akıllı telefonların dünyasında bir anda ortaya çıkan, Nokia Series 30+ gibi bir eski işletim sistemine sahip 3310 ile yaptı.

Aslında bunda şaşıracak bir şey yok; Nokia'nın yıllar önce piyasaya sürdüğü ve artık bir efsane haline gelen 3310'un yenilenmiş bir sürümünün ilgi çekmemesi zaten beklenemezdi. Ama ilginin bu kadar büyük olacağını da, herhalde kimse beklemiyordu.

Nokia 3310'u elimize aldık; denedik!

Birleşik Krallık'ta faaliyet gösteren en büyük perakendecilerden birinin, Carphone Warehouse'un raporuna göre yeni 3310, ön siparişlerde rekor kırmış durumda.

Carphone Warehouse'un önemli ismi Andrew Wilson, yeni 3310'un, tarih boyunca MWC'de tanıtılan tüm amiral gemilerinden 10 kat daha fazla ilgi gördüğünü söylüyor ve ekliyor: "Neredeyse herkes, bu telefona sahip olmak istiyor."

Kısacası yeni 3310, nostalji rüzgarını da arkasına alarak, Nokia markasını eski günlerine geri döndürmeye aday. Ne de olsa, orijinal modeli de, Nokia'yı adeta "kral" yapan telefonların başında geliyordu...

Okuyucu Yorumları