Yeni PlayStation'dan yeni tarih!

Sony'nin sır gibi sakladığı yeni konsolu PlayStation 4 Neo hakkında iddialar hız kesmeden devam ediyor...

  • Levent Öztürk
Yeni PlayStation'dan yeni tarih!

Haziran ayında The Wall Street Journal, Sony'nin 4K'ya hazır oyun konsolunu ve PS4'ün inceltilmiş sürümünü, yani beklenen adıyla PlayStation 4 Neo'yu,  Tokyo Game Show'da (TGS) tanıtacağını söylemişti. Şimdi de Fransız oyun sitesi Gameblog, Sony'nin 7 Eylül tarihinde New York City'de bir tanıtım hazırladığını söylemekte. Bu rapor da, aynı şeyi Sony'ye yakın birkaç kaynaktan duyduğunu söyleyen VICE Gaming tarafından doğrulanmakta.

Her iki tarihin de doğru olduğuna inanmak için yeterince neden bulunmakta. Sony, Asyalı basın üyeleri için TGS'de bir tanıtım yapabilir ve daha sonra da Kuzey Amerikalılar ve Avrupalılar için de New York City'de bir etkinlik düzenleyebilir. Ancak Sony, henüz herhangi bir tanıtım tarihini resmi olarak doğrulamış değil.

Sony'nin yeni donanımı, varlığı ilk olarak internete sızdığından beri gizemini korumakta. İlk sızıntıdan beri duyulanlar, yeni donanımın PlayStation'ın VR performansını ciddi ölçüde arttıracağını belirten özellikleri göstermekteydiler. Ancak Sony, yeni donanıma sahip olan tek firma değil.

Geçtiğimiz hafta Microsoft, 4K Blu-ray oynatma yapabilen ve High Dynamic Range oyun imkanı sunan yeni Xbox One S sistemini piyasaya sürdü ve E3 2016 esnasında da sıradaki sistemi Project Scorpio'nun duyurusunu yapmış durumda.

Nintendo da, Nintendo NX ile Mart 2017 tarihini bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ps3,5 x1,5 nereye alacak bızım mıllet asgarı calısıyoruz cogumuzun belkı tek zevkı oyun bıkkınlık getırdıler300 tl ye oyun sat ıngılızce cıkar sacmalardan secmeler kırılsın komsollar beles oynasın mıllet

Bunlar böyle yaptıkça hiç bir şey alasım gelmiyo!Ulan daha düne kadar ne güzel 10 yılda bir ps ya da xbox çıkarıyodunuz, şimdi onu da bozdunuz!Hep para tuzağı hep!Önceleri 'oyunları pahalı ama en azından kendisi ucuz ve 10 yıl güncel' diyoduk.Şimdi nerede o politikanız?Siz de mi kapitalist marksist sisteme ayak uydurmaya karar verdiniz?Korkarım ki 50 yıl içinde her sene çıkarmaya başlayacaklar.Almayın arkadaş!Şunlara prim vermeyin!Büyük bir hatanın içinde olduklarını anlasınlar!

pc de emülatör ile baya oynayabilirsiniz konsol tadında tv ye yansıtıp joystick bağlayarak ps1/ps2/psp/gamecube/wii/dreamcast/mame/neogeo/sega genesis/sega saturn/snes/nes aklıma gelenler yakında xbox360 ve ps3 de emulatör doğru düzgün çalışacaktır :))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play