Yeni Windows 10 Güncellemesi, Yeni Bir Sorun

Bir Windows 10 güncellemesinde daha sorun çıktı, neyse ki bu seferki güncelleme "isteğe bağlı" olduğundan çok kişiyi etkilemeyecek.

Windows 10 Güncellemesinde Yeni Sorun

Sorunlu güncellemelerden kurtulamayan Windows 10'un yeni bir sorunlu güncellemesi daha oldu. Bazı kullanıcılar güncellemeyi yükleyemezken bazıları, sistemlerinin kilitlendiğine şahit oldu.

Söz konusu güncelleme, isteğe bağlı ve Corona virüsü nedeniyle yakında geri çekilecek olan KB4541335. Sorundan şikayet edenlerin, Windows 10 Mayıs 2019 ve Kasım 2019 güncellemeleri üzerine bu yeni güncellemeyi yükleyenler arasında olduğu anlaşılıyor. Bazı Reddit kullanıcıları yükleme sorunlarıyla karşılaşırken, güncellemeyi başarıyla yükleyenlerin bazı durumlarda sorun yaşadığı gözleniyor. Bir kullanıcı, tüm oyunlarda "berbat bir gecikme" yaşadığını, KB4541335'i sistemden kaldırarak sorunu çözdüğünü söylüyor.

KB4541335, birkaç küçük sorunu onarırken, bazı kullanıcıların ilgisini çekebilecek birkaç onarım da içeriyor. Bunlar arasında bazı durumlarda uygulanmaların kapanmasına yol açan bir hata ve Your Phone uygulamasında bazı cihazlarda "Mute" düğmesinin çalışmaması var.

İsteğe bağlı bir güncelleme olduğundan, KB4541335'i yüklemek zorunda değilsiniz. Bu yüzden her şeyi olduğu gibi bırakıp, (gereğinden fazla iyimser olsa da) Microsoft'un sorunları çözmesini bekleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ortaya çıkabilecek pek çok sorun nedeniyle evde çalışanların mutlak surette sistem görüntülerini oluşturmaları gerekiyor. Diğer taraftan mümkün ise, sistemlerini şirket SaaS'ı ve VPN'i kapsamına almaları gerekli. Eğer bu mümkün değilse ve herhangi bir güvenlik yazılımı yoksa, Windows Firewall'u çok iyi konfigüre etmeleri gerekiyor. Bunu ortak bir ayar dosyası ile de yapabilirler. Ayrıca Thunderbird, Secure DNS ve Comodo Online Security Addon kullanmaları gerekli. Winrar da çok iyi ayarlanmalı!

Winrar'ı da ortak bir ayar dosyası ile konfigüre edebilirler ve istenmeyen uzantıların dışarı çıkmasını engelleyebilirler. Benim Winrar ve WF Ayarları'mı temin edip kullandıkları programlara izin vererek kullanabilirler. Thunderbird'de de gereksiz postalar kısmında SpamAssasin mutlaka seçili olmalıdır. Aslında Restore Rx'i de kullanmalarını öneririm ama bunun için önce tüm otomatik update'leri iptal etmeleri gerekir...

dediğinden hiç birşey anlamadım dostum.. madem faydalı olmak istiyorsun neden herkesin anlayabileceği şekilde daha açık yazmayı denemiyorsun?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play