YouTube'tan Yeni Format: VR180

YouTube, 360 derece videoları normal ekranda, başlığa gerek kalmadan izlemenizi sağlayan ilginç işlevini ortaya çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
YouTube'tan Yeni Format: VR180

YouTube'un VR için yaptığı yatırımlar ümit verici ancak her videoyu 360 derece seyretmek pek hoş bir deneyim değil. Özellikle de çoğu VR izleyicisinin 90 derece bakış açısıyla yetindiğini düşündüğümüzde.

YouTube bu sorunu çözmek üzere VR180'i ortaya çıkardı. Yeni format, 360 derecelik görüntüyü "düz" bir video haline getiriyor. 360 derecelik VR videosunu yarıya bölen VR180 videosu, Google Cardboard, Daydream View ve hatta PSVR ile bakılabilen 180 derecelik bir görüntü oluşturuyor.

Saw VS 50 Pound Rubber Band Ball!!Saw VS 50 Pound Rubber Band Ball!!
EXPLODING Fire balls and shooting rubber bands! This video is also filmed with new, cool 3D or VR180 technology! Watch it normally or put on your VR headset and Get ready for a freakishly cool experience! Thanks Google for letting us be part of this new technology and for sponsoring this video! Let us know if you would like to see more of this type of video!

Ancak 360 derecelik videonun aksine VR180 içeriğini 2 boyutlu ekrana kolayca yayabiliyorsunuz. Bu sırada görüntüde çok az bozulma oluşuyor. Sonuç olarak videoyu kafanızı çevirmeden, normal bir YouTube videosu gibi izleyebiliyorsunuz.

Yeni işlevin bir başka avantajı, içerik oluşturuculuarının normal ekranlarda da çalışacak VR videoları yapabilecek olmaları.

VR180'in başlığınızda veya monitörünüzde nasıl göründüğünü merak ediyorsanız, buradaki çalma listesine göz atabilirsiniz!

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play