Yüksek hızlı SSD 840 EVO artık Türkiye'de!

Bir firma daha yüksek hızlı SSD disklerini Türkiye'de satışa sunuyor! İşte seçenekler ve fiyatlar...

Samsung SSD pazarına giriyor!

Samsung Electronics Co.Ltd., Türkiye'de SSD pazarına giriyor. Güney Koreli tüketici elektroniği şirketi, geçtiğimiz günlerde global lansmanını gerçekleştirdiği bu alandaki iddialı ürünlerinden Samsung SSD 840 EVO'nun da dahil olduğu; kişisel bilgisayarlar için geliştirilen yüksek performanslı yeni SSD serisini Türk tüketicisi ile buluşturuyor.

SATA 6.0 GB/saniye ara yüzünü destekleyen yeni seride iki farklı çeşit bulunuyor. Bunlardan ilki, bilgisayarlarda genel amaçlı kullanılmak üzere geliştirien EVO serisi, diğeri de daha profesyonel kullanıcıları hedef alan ve 'PRO' olarak isimlendirilen ileri modeller.

Samsung Electronics BT Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep Samsung'un SSD serisinin Türkiye pazarına girmesine ilişkin; "Kore'de tanıtımını yaptığımız SSD Serimiz ile Türkiye'de SSD pazarına güçlü bir giriş yapmayı hedefliyoruz. Amacımız; globalde sahip olduğumuz lider konumumuzu Türkiye'de de sürdürmek. Dünyada SSD penetrasyonu %5, Türkiye'de ise %1'in altında. SSD'ler sabit disklere göre mobil cihazlar için çok iyi bir alternatif oluşturuyor. Hem profesyonel, hem de genel kullanıcılar için sunduğumuz ürünlerin, tüketicilerin kişisel ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamalarına olanak tanıyan geniş SSD seçenekleri sunuyoruz. SSD serimizin yanı sıra, akıllı telefonlar ve dijtial fotoğraf makineleri için yüksek kapasiteli ve dayanıklı micro SD'lerimizi de Türkiye'deki tüketicilerle buluşturuyor olacağız" dedi.

Samsung'un SSD'lerinin sahip olduğu iyiperformansın arkasında, ürünün tescilli özellikleri arasında yer alan üstün performans, yüksek güvenlik ve sürdürülebilirlik sağlayan kontrol birimleri yatıyor. Premium 840 PRO sınıfının rastgele okuma erişimi saniyede 100,000 girdi/çıktı (IOPS), rastgele yazma erişimi de 90.000 IOPS seviyesinde. Sistemin genelini kapsayan performans testinde, geleneksel bir sabit disk sürücüsü yerine 840 PRO kullanıldığında üç kat iyileşme sağlandığı görüldü. Samsung'un 840 SSD serisinin piyasaya sürülmesi, dizüstü kullanıcı ortamına da önemli iyileştirmeler getiriyor. Samsung, SSD'lerin performans düzeyini artırmaya ve kullanıcıların giderek daha çok faydalandıkları ve tüm dünyada giderek büyüyen yüksek performanslı SSD pazarına katkı sağlamaya devam ediyor.

1TB SSD '840 EVO' serisi hakkında

1TB SSD '840 EVO' serisi hakkında

Sektörün en kompakt 10nm-sınıfı 128Gb yüksek performanslı NAND'ını, Samsung'un kendi geliştirdiği tescilli kontrol birimini ve Turbo Write sürücüsünü barındıran Samsung SSD 840 EVO'nun ayrıca esnek ürün tedarik kapasitesi de bulunuyor. Bu özelliği 840 EVO'yu bugün piyasada bulunan en rekabetçi cihaz yapıyor.

Serinin en çok satan versiyonu olan 250GB'lık 840 Serisi SSD'lerle karşılaştırıldığında, yeni 250GB'lık 840 EVO iki kat daha hızlı ve 520MB/s sıralı ardışık yazma hızı sunuyor. 120GB'lık modelinde 840 EVO 410MB/s sıralı ardışık yazma hızı sunuyor. Bu da 120GB'lık serinin bir önceki modeli 840'danyaklaşık 3 kat hızlı.

Samsung SSD 840 EVO serisi kapsamlı farklı birçok bilgi-işlem ortamını ve BT uygulamalarını destekleyen beş farklı kapasite seçeneği ile sunuluyor: 120GB, 250GB, 500GB, 750GB ve 1TB. Seri ayrıca kapasiteye bağlı performans farklılıklarını önemli ölçüde azaltıyor ve bu da kullanıcılara daha çok cihaz seçeneği sunuyor.

Yeni Samsung SSD 840 EVO, Türkiye'de Ağustos itibarı ile 129 USD + KDV'den başlayan son kullanıcı satış fiyatı ile satışa sunulacak.

SSD'lerin önümüzdeki dönemde HDD (Sabit Disk)'lerin yerini alacağı öngörülüyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

işiniz gücünüz rekalm hiç makale gibi durmuyo bile çok şerafsiz insanlarsınız.üzerine adam gibi reklam yaz paşa paşa okiyim.ama yooook.vergi kaçırcaksınız ya.

samsung ne zaman oto işine girecek merak ediyorum, bir tek girmediği oto sektörü kalmıştı !...

"SSD'lerin önümüzdeki dönemde HDD (Sabit Disk)'lerin yerini alacağı öngörülüyor." Bu pahalılık ve kapasite düşüklüğü ile firmalar en az 5 yıl rüyalarında görürler, bolca ssd satışını... fiyatlar zenginler için sorun olmaz, ama halk için sorun olur...

ssd kesinlikle hdd yerini alacakta f/p oranı daha alınabilir segmente ulaşmadı.

129$ buraya gelir 600 tl olur en az

ben ssd kullanma zamanımı anca 5 yıl sonra görüyorum !

ben kullanıyorum PC çok hızlı okuma yazma format atma artık saatle olmuyor 20-30 dakika da bitiyor. dezavantajı pahalı olmaları hala 120 GB ssd 500 tl

@23 Tem 2013 16:09 dostum yeni donanımlarla hdd lere format yarım saat bile sürmüyor artık. özellikle usb 3.0 bir bellek ile yapılırsa 20 dakikada hallolmuş olur.Ayrıca ocz vertex 4 ü 270 tlye aldım. indirim takip etmeli..

129 usd hangi ssd için acaba? sanırım 120 gb içindir en düşük şu an piyasada

Sen de yorum yaz