Aerocool M40 incelemesi Örnek Kasa

Aerocool M40 alabileceğiniz en şık multimedya PC kasalarından biri.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Etkili soğutma
  • Montaja uygun mimari
  • Şık tasarım
Az sayıdaki multimedya PC kurmaya uygun kasalardan birisi olan Aerocool M40 benzersiz bir iç düzeneğe sahip. İki katlı kasanın alt katı üst katından ayrılabiliyor. Alt kısım anakartı yerleştirmeye uygun ve bu sayede montaj yaparken zorluk çekmekten kurtuluyorsunuz. Üst kısımda ise sabit disk, DVD okuyucu vb bileşenleri koyabileceğiniz bölümler bulunmakta. Kasa içi mimari o kadar iyi tasarlanmış ki içerisinde çalışırken bunu daha da iyi anlıyorsunuz. Ürünün ön kısmında bulunan ve ekran kartını soğutmaya yarayan 120 mm'lik fanın yanı sıra kasanın ön, alt ve üst kısımlarında fan yerleştirmek için uygun boşluklar bulunuyor. Bu sayede kasanın içerisine oldukça etkili bir hava akımının girebilmesi sağlanmış. Kasanın ön kısmında bulunan kırmızı arka aydınlatmalı LCD ekran sayesinde kasa içi sıcaklık, fan devri ve sabit diskler hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Kasayı kullanmaya başladığınızda ön panelin ne kadar iyi tasarlandığını da anlıyorsunuz. Açıkçası bu ürünün görüntü olarak oturma odanızdaki bir elektronik aletten hiçbir farkı yok. Unutmadan ürün için alacağınız güç kaynağının kasaya sığması için 140 mm'den uzun olmamasına da dikkat etmelisiniz.
Özetle

Alabileceğiniz en şık multimedya PC kasalarından birisi olan aerocool m40, vereceğiniz parayı sonuna kadar hak eden bir ürün.

Aerocool M40 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Aerocool M40
Ürün Türü Kasa
CHIP Online Notu 68
Üretici Aerocool
Teknik Detaylar
Tip Küp (Micro ATX)
Genişleme yuvaları 2 x 5.25, 1 x 3.5 (harici), 2 x HD
Çoklu portla 4x USB 2.0, Ses ve Mikrofon
Malzeme 0.6mm SECC Çelik
Güç kaynağ Yok
Boyut 348 x 295 x 233 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bende AeroCool Aerocube modeli var. Bu modelin biraz daha janjanlısı denebilir. Onu da incelerseniz güzel olur kanımca.

AEROCOOL M40 Küp HTPC Siyah Kasa nın içine GIGABYTE ga-ma770 ds3 anakart takmayı düşünüyorum ama olabilecek en büyük anakartlardan biri bu. kasa açıklamasında atx takılır diyen siteler var sadece micro yada mini takılır diyen var. olay tam muallak

anakart boyutu : 30.5cm x 21.0cm
kasa boyutu : 34.8cm x 29.5cm x 23.3 cm

bu mantığa göre sığdırırım ama bilir kişi açıklaması olursa süper olur.

Sen de yorum yaz