Asus Transformer Book TX300 incelemesi Asus'un Windows'lu laptop - tableti testte!

Asus'un performansıyla ve tasarımıyla öne çıkan Windows'lu laptop - tablet'ini test ettik!

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
87
  • Müthiş ekran
  • Kaliteli tasarım
  • Konforlu klavye
  • Güçlü Core i7 işlemci
  • Ağır
  • İşlemci son nesil değil

Çıkarılabilir klavyeli, Android'li ilk Asus Transformer'dan bu yana seri oldukça genişledi. Windows 8'in çıkışıyla beraber Asus, melez modellere ağırlık vermeye başladı. Bu yazımızda ise performansıyla öne çıkan Asus Transformer Book TX300'ü inceleyeceğiz.

Transformer Book TX300'ün ait olduğu seriyi ilk olarak IFA 2012'de görmüştük. Cihazın piyasaya sürülmesi ise fazlasıyla uzun sürdü. Asus'un yüksek performans ve en iyi tasarımı göstermek üzere geliştirdiği "kahraman ürün" olarak adlandırılan Transformer Book TX300, Türkiye'de yaklaşık 2.000 TL'ye satılıyor.

TX300, ince, fırçalanmış alüminyum gövdesiyle görünüm anlamında MacBook Air'in gerisinde kalmıyor. Laptop'un gizli özelliği ise 13 inç'lik ekranının klavyeden ayrılarak bir tablete dönüşebilmesi. TX300'ün en yakın rakipleri arasında Sony VAIO Duo 12, Dell XPS 12, yine Asus'un Taichi'si, Lenovo Yoga 13 ve Microsoft Surface Pro bulunuyor.

Asus'un rakiplerinin en önemli sorunu, klavye dock'larının sıkışıklığı, kötü performansları ve eşdeğer laptop'lardan daha pahalı olmaları. Bu ise çoğu kullanıcı için iPad gibi bir seçeneğin daha cazip hale gelmesi demek. TX300 ise size tablete dönüşebilen, güçlü bir laptop sunuyor. Tek sorun, bu tabletin 13 inç'lik ekrana ve 900 gram ağırlığa sahip olması.

Peki, Asus Transformer Book TX300 detaylarında bizlere neler sunuyor? Şimdi hep birlikte daha yakından bakalım.

Özetle

Asus Transformer Book TX300 gerçekten de harika bir laptop. Fiyatıyla iPad'e rakip olmayabilir, ancak gerçek hayatınızda avantaj sağlayacak işlevlere sahip. İyi bir melez cihaz arıyor, ancak laptop'un avantajlarından vazgeçmek istemiyorsanız, TX300 tam size göre.

Kimler Almalı

İyi bir melez cihaz arayan, ancak dizüstü bilgisayarın avantajlarından vazgeçmek istemeyen kullanıcılar, Asus Transformer Book TX300'ü satın almayı düşünebilirler.

Asus Transformer Book TX300 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asus Transformer Book TX300
Ürün Türü Tablet PC
CHIP Online Notu 87
Üretici ASUS
Firma AsusTek Computer     (216) 521 47 25
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Core i7 3517U 1.90 GHz
Ekran 13.3 inç (1920x1080)
Bellek 4 GB DDR3
Sabit Disk 500 GB (HDD) 128 GB (SSD)
Grafik İşlemci Intel HD 4000
Pil Ömrü 5 saat
Boyutlar 340 x 219 x 23 mm
Ağırlık 1.30 kg

Alternatifleri

Piyasada bu alanda pek çok hibrit ürün bulunuyor. Bunlardan biri de Android işletim sistemli dizüstü bilgisayar hibriti Lenovo IdeaPad A10. Dileyen kullanıcılar bu cihazı da inceleyebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

videosu olsaydı keşke :( cihaz çok sağlam bu özellikte laptop alsan bile 2000-3000 tl hele bunun fiyatı...

Asus servis ise yaramiyor.ilginen yok seni baslarindan savmaya calisiyorlar .bir daha bu markayi almam.servissen benim sorunumu cozeceksin ilgilenmessen sen kaybedersin ben degil.

Türkiye piyasasında bulunmuyor. Nereden satın alacağız ?

Kaç paraki bu kesin pahalıdır tam benim istediğim gibi

Tam da istediğim bir melez, bir de ekranı biraz daha büyük olsaydı, süper olurdu.Fiyatı ne kadar acaba?

Sen de yorum yaz