Asus Transformer Pad TF701 incelemesi Yeni Asus Transformer Pad TF701 testte!

CHIP ONLINE Notu
84
  • Yüksek performans
  • Dock istasyonu
  • Hızlı Tegra 4 platformu
  • Yüksek çözünürlüklü ekran
  • Ekran yansıması
Özetle

Asus Transformer Pad TF701T; Tegra 4 platformunun başarılı performansı bir yana yüksek çözünürlüklü ekran ve diğer özellikleriyle oldukça başarılı bir cihaz oluyor.

Kimler Almalı

Android işletim sistemine ve Tegra 4 platformuna sahip bir cihaz arıyorsanız Asus Transformer Pad TF701'i yakından inceleyebilirsiniz.

Tegra 4 işlemci ve süper keskin bir ekrana sahip yeni Transformer Pad, performansta ne kadar iyi?

Asus Transformer Pad TF701, güçlü Tegra 4 çipsetine sahip ilk Android'li tablet; daha doğrusu "ikisi bir arada..." Beş çekirdekli işlemcisi, ARM'nin Cortex-A15 MPCore mimarisini kullanıyor. İşletim sistemine gizli olan beşinci çekirdeği, düşük enerjiyle çalışıyor ve arka plan uygulamalarından sorumlu. Tablet boş durumdayken işlemciye yüklenme oranı düşük, ayrıca gerektiğinde dört yüksek performans çekirdeğini kapatıp enerji tasarrufu sağlıyor. 2 GB RAM ise, işlemciye gereken desteği rahatlıkla sağlıyor. Pil ömrünü video ile test ettiğimizde 8 saat dayanmayı başardı. Bu 10-inç'lik bir tablet için gayet iyi bir süre.

Görünüş olarak diğer Transformer Pad'lerden pek bir farkı olmayan cihaz, bildiğimiz yüksek kalite alüminyum ve polikarbon kasaya ve çapraz olarak 10.1 inç ekrana sahip.

Asus Transformer Pad TF701'i testlerle bir hayli yorduk. Şimdi test sonuçlarına göz atalım...

Asus Transformer Pad TF701 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asus Transformer Pad TF701
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 84
Üretici ASUS
Firma AsusTek Computer     (216) 521 47 25
İşletim Sistemi Android 4.3
İşlemci Nvidia Tegra 4
İşlemci Hızı 1.9 GHz
Çekirdek (CPU) 5
Ekran Boyutu 10.1 inç
Ekran Çözünürlüğü 2560 × 1600 px
Bellek (RAM) 2 GB
Dahili Depolama 32 GB
Arka Kamera 5.0 MP
Wi-Fi Var
NFC Yok
3G Yok
GPS Var
LTE (4G) Yok
Bluetooth Var
MicroSD Var
HDMI Var
USB Var
Pil Ömrü 8 saat
Boyutlar 230 × 180 × 10 mm
Ağırlık 584 gr.

Alternatifleri

Eğer pili uzun süre dayanan hızlı bir tablet arıyorsanız ve cihazın" ikisi bir arada" özelliğini sunması sizin için önemli değilse, Asus Memo Pad FHD 10 (ME302C-1B012A)'a yakından bakmanızı tavsiye ederiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Son pismanlik fayda vermiyor.markayi tavsiye etmiyorum uzak durun .

Ben ürünü 3 hafta önce annem için aldım. Kullanımı kolay, klavye ve mouse kullanabileceği tek ürün olduğu için TF701T'yi seçtik ve çok memnunuz. Sadece iki sıkıntı çektiğimiz nokta; Fiziksel olarak ekran dock a takılıyken hafif oynama var. Bir diğeri de bazen kendi kendini yeniden başlatması. Bunlar haricin de muhteşem. Not: Ürün 4.2.2 olarak geldi ama 4.3 güncellemesi hala gelmedi. Asus TR'nin konuyla ilgili soruma 3 haftadır cevabını bekliyorum...

Belirttiğiniz sorunları sanki önemsizmiş gibi bahsetmişsiniz. Cihaz restart atıyorsa o cihaz kullanılmaz arızalıdır. Bence fazla zaman geçirmeden garanti kapsamında değişim ya da tamir yoluna gidin. Sonra çok pişman olursunuz.

Ise yaramadiktan sonra tegra olsa nolur olmasa nolur yetersiz teknoloji

Sen de yorum yaz