AverMedia AverTV CaptureHD incelemesi AverMedia AverTV CaptureHD: Komple çözüm

Hem HD kayıt yapabilen , hem de TV yayınlarını destekleyen melez bir kart.

Oynat AverMedia AverTV CaptureHD H.264 biçiminde HD video kaydı, DVB-T ve analog yayın desteği ile özellikle HTPC sahiplerinin incelemesi gereken bir ürün.
S-Video, kompozit, komponent, ses ve uzaktan kumanda kabloları tek kablo üzerinde.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • HDMI Girişi
  • Gelişmiş PIP
  • Windows 7 uyumu
TV Kartı denilince ala ilk gelen firmalardan biri olan AverMedia yeni ürünü AverTV CaptureHD ürünü ile artık hayatımızın her alanına girmeye başlayan HD biçimindeki videolara el atıyor. 1080i formatına kadar HD kayıt yapılabilmesine izin veren ürünün üzerinde bir adet HDMI girişi yer alıyor. Özellikle kamera ve benzeri cihazlardan kayıt yapmanız için tasarlanan ürün ile şifresiz fakat koruma sinyaline sahip HDTV yayınlarını kaydetmeniz kendi yazılımı ile mümkün değil. Ürünü diğer görüntü yakalama kartlarından ayıran belki de en büyük özellik ise üzerinde analog, DVB-T ve FM radyo alıcısının yer alması. Yani CaptureHD aslında tamamen melez bir kart. AverTV'yi inceledikçe AverMedia'nın kendi geliştirdiği teknolojilere hayran kalıyoruz. Söz konusu ürünün üzerindeki 10-in-1 girişi sayesinde S-Video, kompozit, komponent, ses ve uzaktan kumanda kablolarını tek bir giriş üzerinden ürüne bağlamış oluyorsunuz. Kayıt biçimi olarak MPEG2 ve H.264 video sıkıştırma teknolojilerini destekleyen ürünün Windows 7 ve Media Center ile uyumlu olmasının yanında HTPC'ler için kutusunda bir de low profile aparat geldiğini belirtelim.
Özetle

H.264 biçiminde HD video kaydı, DVB-T ve analog yayın desteği ile özellikle HTPC sahiplerinin incelemesi gereken bir ürün.

AverMedia AverTV CaptureHD Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AverMedia AverTV CaptureHD
Ürün Türü TV Kartı
CHIP Online Notu 85
Üretici Avermedia
Teknik Detaylar
Yayın desteği Analog, DVB-T, FM Radio
Girişler Anten, HDMI, 10-in-1
Platform desteği XP/Vista/Windows 7 MCE
Kayıt desteği HDMI/HDCP 1080i/720p
Kayıt biçimi MPEG2, H.264
Arabirim PCI-Express x1, Low profile

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

teneke gibi tv kartları. kötü görünüyorlar.

Karpuz değil bu beyefendi.

sade bu tv kartı değil bir sürü tv kartı markasının tv kartları kötü dizayn edilmiş ve kötü görünüyorlar. tv kartının kalitesi ile ilgili yorum yapmadım.

''Karpuz değil bu beyefendi.''

Kart internal bir kart. Tasarımın önemi nedir bu noktada sizin için?

önemli olan işlevi arkadaşım

Sen de yorum yaz