Aztech HL106E incelemesi Aztech HL106E: Dünya'nın en küçüğü

Oynat Aztech HL106E Kablo karmaşasından bıkanlar için Aztech, elektrik prizi üzerinden interneti paylaşmanıza imkan tanıyor.
İki adet HL106E ile kolay paylaşım mümkün.
CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Her ne kadar performans ve hız konusunda abisi HL110E kadar başarılı olmasa da ufak boyutlarıyla gayet başarılı çalışıyor.

İki adet HL106E ile kolay paylaşım mümkün.

Kablo karmaşasından bıkanlar için Aztech, elektrik prizi üzerinden interneti paylaşmanıza imkan tanıyor.

Aztech'in test merkezimize konuk olan bir başka priz ağı adaptörü de HL106E. HL110E'den farklı olarak bu modelde güvenlik özellikleri biraz daha düşük fakat bu model, HomePlug teknolojisini kullanan Dünya'nın en küçük priz ağı adaptörü olma özelliğine sahip. Ürünün çalışma sisteminden bahsetmek gerekirse HL110E ile tek farkının üzerinde bir eşleşme tuşunun olmadığını söyleyebiliriz. Bunun dışında her iki ürünün de çalışma prensibi benzer: ilk olarak modeminizden çıkan Ethernet kablosunu HL106E'ye bağlıyorsunuz ve HL106E'yi de prize takıyorsunuz. Bu sayede internet bağlantınızı elektrik şebekeniz ile paylaşmış oluyorsunuz. İnternet bağlantınız sayacınız dâhilinde olduğu için bağlantı güvenliğiniz konusunda da herhangi bir sıkıntı olmuyor. Sonrasında yapmanız gereken ise evinizin neresinde olursa olsun, internete bağlanması gereken cihazın en yakınındaki prize, satın alacağınız 2. HL106E'yi takmak. Daha sonra ürünün beraberinde gelen ağ kablosunun bir ucunu HL106E'ye diğer ucunu da internete bağlanması gereken cihaza bağlayarak üst kattan alt kata kablo çekmeye eğerek kalmadan istediğiniz cihaza internet erişimi sağlayabilirsiniz.

Aztech HL106E Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Aztech HL106E
Ürün Türü PowerLine
CHIP Online Notu 68
Üretici Aztech
Teknik Detaylar
Standardı HomePlug AV
Aktarım Hızı 85Mbps (Elektrik hattı üzerinden)
Kapsama alanı İki nokta arasında 200m
Arayüzü 1 x Ethernet 10/100 AutoMDI
Gösterge ışıkları Var, LED
Diğer 56 Bir DES şifreleme

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost