3COM CoolIT ECO A.L.C. incelemesi Yaz aylarının kurtarıcısı

Oynat CoolIT ECO A.L.C. Kolay monte edilebilen etkili işlemci sıvı soğutma bloğu.
Intel 775, 1156, 1366 ve AMD AM2, AM2+, AM3 soketlerini destekliyor.
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Kolay montajı, piyasadaki kasaların nerdeyse tamamı ile uyumlu olması ve geniş soket desteğiyle başarılı bir sıvı soğutma çözümü.

Kolay monte edilebilen etkili işlemci sıvı soğutma bloğu.

CoolIT Systems tarafından üretilen Eco, mümkün olduğu kadar çok kasa ile uyumlu olması düşünülerek tasarlanmış bir su soğutma sistemi. Her ne kadar su soğutma sistemi deyince bazı kullanıcılar bu sistemlerin boyutu ve bakımı dolayısı ile şüpheye kapılsa da Eco ile bu dertlerin hiç biri ile uğraşmadığınızı belirtmemizde fayda var.Özellikle de kullanıcıların daha hazır çözümlere yöneldiği şu günlerde Eco'tu satın aldıktan sonra monte etmeniz yeterli. Zira ürün kapalı bir sisteme sahip olduğu için dışarıdan herhangi bir müdahale gerektirmeden sorunsuz bir biçimde çalışıyor. Intel 775, 1156, 1366 ve AMD AM2, AM2+, AM3 soketlerini destekleyen ürün farklı soketler için farklı metal kitler yerine ayarlanabilir bir ayakla geliyor ki bu da montaj işlemini çok daha kolaylaştırıyor. Ürünün soğutma konusunda standart işlemci fanlarına göre sunduğu farkı test ettiğimizde boşta 10 derece yüksek ise 15 derece daha iyi soğutma sağladığınız gördük.

3COM CoolIT ECO A.L.C. Teknik Özellikleri
Ürün Modeli 3COM CoolIT ECO A.L.C.
Ürün Türü İşlemci Soğutucu
CHIP Online Notu 85
Üretici 3COM
Teknik Detaylar
CPU plakası Bakır
Intel soket desteği 775, 1156, 1366
AMD soket desteği AM2, AM2+, AM3
Çalışma ömrü 50.000 Saat
Termal macun CoolIT Systems Pro A.T.C.
Garanti 2 Yıl

Alternatifleri

Corsair'in benzer bir çözümü olan H50, yine kolay montajı ve geniş soket desteği ile dikkat çekiyor. Göz atmak isteyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Görünüşe göre Çok iyi bir ürün. Over Clock tutkunu olanların Over Clock işlemi sonrası oluşan ısı artışını gidermekte çok iyi bir çözüm olabilir :)

ürün ideal gibi fakat ne kadar gerekli diye düşünnmüyor değilim.fanı sağlam cihazlar temiz tutulduğu sürece gerekli soğutmayı sağlayabiliyor bence.overclock ürünler için durum değişebilir tabi.
saygılar...

bu soğutucu ile iyi bir soğutma sağlanacağını düşünmüyorum kendi yapacağınız bir sıvı soğutma sistemi bundan ucuz ve daha performanslı olabilir.

H50 mi bu mu sizce ?

zaten overclock yapan biri pc'sini performanslı alıyor.yani işlemci fanınıda özel olarak alıyor.bu su soğutma sistemine verilecek para yerine daha güzel bir fan takılır, bence böylesi daha iii...

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost