3COM Corsair Flash Voyager incelemesi Seyahatler için

Verilerini fiziksel olarak güven altına almak isteyenler için düşünülmüş, yüksek kapasiteli şık bir bellek.

Oynat Corsair Flash Voyager Verilerini fiziksel olarak güven altına almak isteyenler için düşünülmüş, yüksek kapasiteli şık bir bellek.
Yüksek kapasiteli şık bir bellek.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Darbelere dayanıklı
  • Yüksek kapasite
  • Ara kablo ve taşıma ipi
Geçen ay 32 GB'lık sürümünü incelediğimiz Corsair Flash Voyager'ın bu kez 16 GB'lık biçimini inceledik. 32 GB'lık örneğinden tasarım olarak hiçbir farkı bulunmayan ürün, tasarımıyla dış darbelere son derece dayanıklı olduğunu bir kez daha kanıtladı. Üzerine ağırlık koyarak baskı uyguladığımız , 7. kattan aşağıya attığımız ve akan suyun içine bıraktığımız ürün her seferinde kurtulmayı başardı. Bundan sonra teknik verilere baktığımızda, bir üst modelinden biraz hızlı olması bizi şaşırtmadı. 3,2 MB/s rasgele erişim, 25,6 MB/s yazma ve 11,8 MB/s okuma hızları ile ortalama değerlerde kaldı. 16 GB'lık kapasi-tesine birden çok film, yüzlerce MP3 ve fotoğraf sığdırabiliyorsunuz. 54 g ağırlığıyla oldukça hafif. Kuşkusuz daha da hafif üretilebilecek olan belleğin fiziksel güvenlik ba-kımından üst seviyede olması daha önemli görülmüş. Doğa gezilerine çıkanlardan şantiyede çalışanlara kadar bir çok kullanıcının riskli alanlar için yüksek korumasına güvenebileceği bir ürün ortaya çıkarılmış. 16 GB'lık Corsair, hem şık hem de güvenli bir ürün üreterek dikkati üstüne çekmeyi başarmış. Beraberinde ara kablo ve taşıma ipi de veriliyor. SONUÇ: Verilerini fiziksel olarak güven altına almak isteyenler için düşünülmüş, yüksek kapasiteli şık bir bellek.
Özetle

-

3COM Corsair Flash Voyager Teknik Özellikleri
Ürün Modeli 3COM Corsair Flash Voyager
Ürün Türü USB Bellek
CHIP Online Notu 68
Üretici 3COM
Teknik Detaylar
Kapasite 16 GB
LCD gösterge Var
İşletim sistemi Win XP, Win. Vista, Mac.
Ağırlık 54 g
Boyut 23 x 74 x 10 mm
Diğer Darbelere dayanıklı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Evet güzel bir ürün.Okuma yazma hızı da gayet güzel fakat şu kapak yerine sürgülü bir ürün yapsalar daha iyi olacakmış...

Benim favorim SANDISK CONTOUR PREMİUM 16 GB

Hız olarak gayet iyi. Bide GT modelleri var. Ama daha bu GB de varmı bilmiyorum. Hız konusunda tartışılmaz.
Bir tek sorunu sık kullnımlarda kavuçuk kapak yalama oluyor.
Kolayca yerinden çıkıyor.

Yaklaşık iki senedir 2 GB'lık olanını kullanıyorum. O zamanlarda 75 YTL fiyata almıştım. Oldukça yüksek bir fiyattı, neredeyse diğer ürünlerin iki katı kadar. Kauçuk yapısı kesinlikle mükemmel işe yarıyor. Her türlü tehlikeden koruyor. Kapağı söylendiği gibi yalama olmadı ve olacağınıda hiç sanmıyorum. Eğlence olsun diye çok sık kapağı çıkarıp takan biriyim (hastalık gibi oldu), ama kesinlikle yalama olma gibi bir sorun olamaz. Zaten yumuşak plastik olduğu için metal uçtan bile kaymıyor. Hız konusunda hayal kırıklığı yaşadığımı söylemeliyim. Yanlış anlaşılmasın, ben belleği aldığımda okuma hızı yanlış hatırlamıyorsam 32 MB, yazma hızı ise 21 MB idi ve bazı denemeler yaptım. Gerçek şu ki eğer aktaracağınız dosya tekse oldukça hızlı aktarıyor. Örneğin 700 MB filmi 45 sn'de aktarabiliyordum flash diske ama içinde çok dosya olan klasörleri flash diske aktarmada oldukça yavaş kalıyor. Yaptığım sürüyle testte 60 MB boyutlu bir klasörü yaklaşık 10 dk'da aktarabildi. Boyut çok yüksek gibi görünmüyor ama bu gerçek. Klasörün içinde oldukça fazla sayıda dosya vardı ve sonuç bu oldu. Bu aktarım sanırım rastgele aktarım hızı olarak geçiyor. Benim tavsiyem fiyatı biraz daha yüksek olan GT modelini almanız yönündedir. Onlarda rastgele aktarım hızı da oldukça yüksektir. Bunun dışında Corsair'in kalitesi gerçekten çok iyi.

bunun yazma hızı okumaya göre az bunun ne faydası var?

2 sene 1 gb lık ürünü kullandım bozulunca 4 gb lık ürünü 45 ytl ye mavi bilgisayardan aldım fakat ilki bozuk çıktı ve 40 gün sonra degiştirdiler tavsiyem aldığınız yere cok dikkat edin

bence hiç iyi bi ürün değil aldığımdan 1 ay sonra bozuldu garantiye gönderdiğimde garanti dışıdır diye geri gönderdiler.. dikkatli olun!!!

Bende de bir Corsair Voyager (2gb) vardı! Aldığımda çok memnundum, aynı anlatılanlar gibi çok süratli ve korunaklı, fakat ben anlatıldığı gibi ne 7. kattan aşağı attım ne de suya bıraktım, alet 3-4 ay içerisinde arıza yaptı, servise gönderdim, halledememişler, içindeki verileri kaybederek, değiştirdiler. Yeni gelen bellek ise sadece 1 ay içerisinde bozuldu! kullanamadım bile!

2-3 yıldan beri 2 GB. lık modelini kullanmaktayım defalarca düştü hatta yiğenim duvara falan fırlattı sapasağlam çalışıyor. kapakta herhangi bir sorun yok. yakın zamanda gt modelini almayı düşünüyorum.

Rastgele erişim MB/s olmaz, mili saniye cinsinden olur, check it out

Sen de yorum yaz