Corsair M55 RGB Pro incelemesi Corsair M55 RGB Pro İnceleme

Solak oyuncuları da cezbedecek bir oyuncu faresi olan Corsair M55 RGB Pro'yu inceledik.

Oynat Corsair M55 RGB Pro Video İnceleme Solak oyuncuları da cezbedecek bir oyuncu faresi olan Corsair M55 RGB Pro'yu inceledik.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
83
  • Her iki el ile de kullanıma uygun
  • Son derece hafif
  • Performansı gayet yeterli
  • Yurt dışı fiyatı rekabetçi
  • Ergonomik olarak bazı sıkıntıları var
  • Ana tuşlara basarken oluşan ölü bölge hissi

Aslında solak okuyucularımız hayli şanslı sayılırlar zira en azından oyun dünyasında sol el ile kullanıma uygun tasarlanmış çok kaliteli ekipmanlar bulmak mümkün. Corsair'in hem sağ hem de sol elini kullanan oyunculara uygun olarak ürettiği ve "giriş seviyesi bir performans faresi" diyebileceğimiz M55 RGB Pro da bu tanımlamaya giren ürünlerden.

M55 RGB Pro hayli uzun yapısı ve özellikle arka kısmındaki ani eğimi ile ilk başta biraz rahatsız hissettiren ancak 86 gramlık ağırlığı ile sizi kesinlikle yormayan bir ürün. Hafif pürüzlü kaplaması ve düşük ağırlığı ile mouse pad üzerinde adeta uçarcasına hareket eden M55 RGB Pro, her iki tarafta da ikişer adet fonksiyon tuşuna sahip. Yan yüzeylerde ise yumuşak dokulu bir kaplama kullanılmış ve elinizin terlemesi durumunda kaymayı azaltıyor. Tekerleğin derisinde bir DPI ayar tuşu var, tekerlek ise avuç içi tutuşla küçük elli kullanıcılara problem yaratacak kadar önde. Bir diğer sorun, kullanılan Omron anahtarlarının tasarımla birleşince bir nevi basmaya direnç gösteriyormuş gibi bir his veriyor.

Corsair iCUE yazılımı üzerinden fare sağ veya sol ele göre optimize edilip ters tarafta kalan fonksiyon tuşları devre dışı bırakılabiliyor. Böylece elinizin kazara çarpması engellenmek istenmiş ama açıkçası bu tuşları faal durumda bıraksanız da, sorun yaşamaktan ziyade War Thunder gibi oyunlarda size yardımcı bile olacaklarını söyleyebiliriz.

M55 RGB Pro'da kullanılan sensör Pixart'ın PAW3327'si. 12.400dpi'a kadar ayarlanabilen bir hassaslık derecesi bulunan bu sensör, 30G hızlanma ve 220 IPS hız değerlerinden anlaşılabileceği gibi hız şampiyonu sayılmaz. Diğer taraftan tüm oyuncuları memnun edecek kadar performanslı ve izleme performansı da son derece başarılı. Buna farenin hafifliği de eklendiğinde gayet yetenekli bir oyuncu faresiyle karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.

Özetle

Sonuç olarak M55 RGB Pro en büyük avantajı olan iki elle kullanılabilmesinin bazı dezavantajlarını yaşayan bir fare. İki elle de kullanılabilirken ergonomik olarak kalabilmek kolay bir şey değil ve M55 bu sınavdan hakkıyla çıkıyor. Ürünün Türkiye fiyatı henüz belli olmadıysa da 40$'lık yurt dışı fiyatı sebebiyle rekabetçi bir giriş seviyesi ürün olmasını bekliyoruz.

Corsair M55 RGB Pro Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Corsair M55 RGB Pro
Ürün Türü Fare
CHIP Online Notu 83
Üretici Corsair

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz