Creative SB X-Fi Titanium incelemesi Gerçekçi Ses

Eğer kaliteli bir ses performansı istiyorsanız Creative'in Blaster Titanium'u ilginizi çekebilir.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • PCIe X1X desteği
  • EAve Dolby Digital desteğiX 5.0
  • Çoklu ses çıkışları
Creative'in Championship Gaming serisinden olan ve Fatal1TY tarafından da onaylanan ses kartı gerçekten de bir bomba. Günümüzde birçok kullanıcı anakartın üstündeki ses çözümleriyle yetinse de özellikle oyunculara bu performansın yeterli kalmayacağı tartışılmaz. İşte bu alanda tartışılmaz lider olan Creative'in ürünü kulaklarınıza şenlik yaşatacak. Ürün daha önce incelediğimiz Fatal1ty modelinden farklı olarak bir kaplamaya sahip değil ve farklı renkte bir kutuyla satılıyor. Özellikle oyunlarda kendini gösteren bu performans, ürünün EAX 5.0 desteğiyle zirveye çıkıyor. Bu sayede sanal bir çevre yaratılarak ortamdaki sesleri geliş yönüne göre algılayabiliyorsunuz. Oyuncular kadar müzikle ilgilenenlere de yönelik olarak düşünebileceğiniz kart, Crystaliser, CMSS.3D gibi özellikleriyle de öne çıkıyor. Analog ve optik ses çıkışlarına sahip olan ürün, Dolby Digital ses desteği sayesinde yalnızca oyunlarda değil film seyrederken de kendini gösteriyor. Tabiî ki ürüne harici bir ses kaynağı bağlayarak ses alabilir veya optik çıkışın avantajlarını kullanabilirsiniz. Ürünün PCIE 1X yuvasını kullandığını da göz ardı etmeyin.
Özetle

Eğer kaliteli bir ses performansı istiyorsanız Creative'in Blaster Titanium'u ilginizi çekebilir.

Creative SB X-Fi Titanium Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative SB X-Fi Titanium
Ürün Türü Ses Kartı
CHIP Online Notu 85
Üretici Creative
Teknik Detaylar
Bağlantı tipi PCIE 1X
Uyumluluk Stereo 5.1, 7.1
Arabirimler Analog, dijital
Ses çıkışı 24 bit
Çıkış gücü 192 kHz
Giriş ve çıkışlar Ses, mikrofon, optik

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

kart harbiden güzel.g51 le beraber kullanıyorum.ses kalitesi süperr.

Crystaliser özelliği harika, özellikle sıkıştırılmış formatlardaki kayıpları ortadan kaldırıyor orjinal cdden yada DVDden dinliyormuşçasına kaliteyi arttırıyor, dolby si de çok başarılı müzik dinlerken bile dolby açık dinliyorum. Sony receiver ile birlikte optik çıkış bağlantısını kullanıyorum. ABIT anakart ile BSOD sorunu yaşadım ancak ASUS G31 chipset ile problem yok.

XFİ Elite Pro üstüne tanımam çok kalite öte bir kart.
xfi titanium özellikleride güzel ama elite pro gibi olamaz.

kartı kullanıyorum tatmin edici bir kalitesi var bunun dışında filmlerde surround cok iyi tavsiye ederim

ben de yakında almayı planlıyorum bundan bir tane. şu an audigy value kullanmaktayım. eax 4.0 destekliyor ve cmss 3D de var. ancak bu kartın artıları pci express x1 arayüzüne bağlanması sayesinde veri aktarımı daha da hızlanıyor. özellikle anakartınız pci-express 2.0 destekliyse. eax 5.0 destekliyor ve crystalizer da var. şubat 2010 da alacağım. öncelik hd 5870'te :)

kartı yeni aldım ve hayran kaldım sanki konser dinliyorum gibi.. sesler pırıl pırıl logitech z5500 ile kusursuz...

Ürünü tabiki bir onboard ses kaynağı ile kıyaslamak mantıksız vede gereksiz olur burada önemli olana test merkezi dahil kimsenin deyinmemesi ilginç bence önemli olan cpu ya yük bindirip bindirmediği bunun içinde örneğin crysis oyununun benchmarklarını ses kartları olmadan (yani devre dışıyken) seskartı ile ve onboard ile test edip aradaki fps farklarını görmek çok önemli bir gösterge olurdu. Kimsenin buna deyinmemesi ilginç.

arkadaşlar bu kartın kurulumunu yanı cd yı tanıttım ama ses eskısı gıbı ayar nasıl yapılacak

bu kartı devereye nasıl sokacaz deli etti beni boşuna para verdik donanım işinden anlayan varmı , ekran kartı gibigüç kaynağından direk bağlantı da istiyormu mesele, saygılar.. gigabayt anakart var

Bu kartı araştırıp alan biri olarak tek kelime ile hayranlık verici bir kalitesi var. Ben bu cihazı harici kod çözücü ( Denon AVR ) ile kullanıyorum DTS ve Dolby destekli modlar arasında geçiş yapıyorum ve daha birçok ayar ile son derece özelleştirilebiliyor. 5.1 sistemde son derece güçlü net bir sesi var tabi sadece ses kartı ile bu sesi almıyorum, kod çözücü de bunu destekliyor. ve kolon sisteminizin de sağlam olması lazım . Fiber kablosunu ben ucuz olandan aldım 100 küsür liraya satılanlarda var. Kullanmadığım için farkı göremedim. Ama bu kart gerçekten çok iyi daha pahalıya gidilmemesi tavsiyemdir. Bu kartın tüm özelliklerini kullanan biri olarak benden tam not !

cok unlu profesyonel daw muzik productions program yapimcilari bile bu ses kartini onermis.bende bu ses kartini alacağim ins..

ben creative x-fi titanium kullanıyorum ancak mikrafon bağladığımda hiçbir şekilde mikrafondan konuşma seslerimi yada karşı tarafa sesi ulaştıramıyorum ayarları bilen varsa yardımcı olabilirmi çok ACİL ihtiyacımm var

G51' i sadece ben kullanıyorum sanıyordum, biri daha varmış.:-))

@14 Eylül 2017 16:33 Aynen , listeye beni de ekle..yalnızca bana satıldığını düşünüyordum , demek ki yalnız değilmişim.

windovs10da sb.x-fi kurulumunu tam yapıyorum ama mixer kurulmuyor lütf yardım acil

Sen de yorum yaz