Creative Sound Blaster Easy Record incelemesi Kasetlere veda

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Eğer 80'lerin ve 90'ların hayranı olarak geniş bir kaset arşivinizi varsa, Easy Record kaçırmamanız gereken bir cihaz.

Analog kayıtları dijital ortama aktarabilen başarılı bir cihaz.

Creative'in test merkezimize konuk olan yeni cihazı Sound Blaster Easy Record'la analog kaynaklardaki müziklerinizi dijital ortama aktarabiliyorsunuz. Easy Record, bir ses kartının sunduğu özelliklere sahip olan dijital bir sinyal kayıt cihazı. Sunduğu farklı giriş kablolarıyla ürünü kasetçalarınıza, mini diskinize, pikabınıza ya da diğer ses donanımlarına rahatça bağlayabilirsiniz. Tak ve kullan özelliği sayesinde USB aracılığıyla rahatça sürücüye ihtiyaç duymadan sistemin tanıdığı ürün, kayıt için kullanacağınız Smart Recoder yazılımını da beraberinde getiriyor. Creative, yine ürünle gelen CD'de MediaSource ve Audio Center gibi ek yazılımları da kullanıcılara sunuyor. CD'de gelen Smart Recorder yazılımı sayesinde size sunulan 7 adımı takip ederek müzik parçalarınızı temiz ve güvenli bir şekilde dijital ortama aktarabiliyorsunuz ve yine cihazın desteklediği MP3, WAVE, WMA uzantılarıyla 24 Kbps ila 320 Kbps arasında kayıt yapabiliyorsunuz.Taşınabilir tasarımıyla gittiğiniz her yere rahatça götürülebileceğiniz Easy Record, düşük kalitede sesleri yüksek kalitede aktararak artık kasetlere olan ihtiyacınız ortadan kaldırıyor.

Creative Sound Blaster Easy Record Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative Sound Blaster Easy Record
Ürün Türü Ses Kartı
CHIP Online Notu 85
Üretici Creative
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Cihaz desteği Kasetçalar, Minidisc, Pikap vb.
Çalma 16-bit/48kHz
Kayıt 16-bit/48kHz
Kayıt yazılımı Smart Recorder
Sistem desteği XP >SP2, Vista, 7

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Eğer bilgisayarınızın dahili ses kartı yeteri kadar performanslı değilse, mikrofon bağladığınız halde verim alamıyorsanız, mixxer gibi bir ek aygıtla kaliteli kayıtlar yapmak istiyorsanız, cihaz tam size göre. Hem ucuz, hem kaliteli olan bu cihazla sahne kalitesinde kayıtlar yapmak mümkün. Ben cihazı hem sesi mixer'den alırken, hem de bilgisayardan alacağım altyapılar için kullanıyorum, mixer'de işlediğim müziği yine bu donanım sayesinde bilgisayara aktarıp Smart Recorder ile kaydediyorum. Sonuç: tertemiz bir kayıt..

elektronik davulumdan ses kaydı yapmak istesem gecikme olurmu acaba..

kayıt yapan mixer programları free zaten 320 kb mp3 şeklinde- asıl mesele pc deki recording'i olmayan müzik maker programlardan kayıt yapabilirmi? yani bi ses kayıt cihazının işini görürmü görürse neden ses kayıt cihazları ateş pahası da bu ucuz ??

Sen de yorum yaz

Turhost