Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD incelemesi Ses tutkunlarına

Ses tutkunlarına

Oynat Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD Görüntülerin HD kalitesine terfi etmesinden sonra sesi de HD kalitesine terfi ettiren Creative, Titanium HD ile beklentileri fazlasıyla karşılıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Creative'in test merkezimize konuk olan Sound Blaster X-Fi Titanium HD ses kartı, firmanın duyurduğu diğer ses kartları arasında en yüksek ses kalitesini sunan model olma özelliğiyle dikkatimizi çekiyor. THX TruStudio PC teknolojisini barındıran ürün, ses kalitesinde en bilinen iki ismi bir araya getirirken audiophile düzeyde bileşenler ile yüksek kalitede müzik, oyun ve film keyfi sunuyor. 122db SNR dijitalden analog'a çevirici (DACs) ile Creative tarafından üretilen en yüksek sinyal gürültü önleyiciyi barındıran Sound Blaster X-Fi Titanium HD, değiştirilebilir OP-amper ile de farklı ses renkleri sunarak ses deneyimini özelleştirip esneklik sağlıyor. Ürünün sinyal çevirmede sunduğu % 0.001'lik bozulma oranı ise kalitesini kanıtlar nitelikte. 115dB, 24-bit/96kHz kulaklık çıkışıyla ses konusunda da HD standardına geçen Creative, özellikle de çoklu ortam içerikte çok iyi bir performans sunuyor. Ürünün bir başka dikkat çeken özelliği de donanımsal olarak hızlandırılmış EAX 5.0 desteği. EAX 5.0 ile kulaklık ve hoparlörlerden gerçekçi bir ses deneyimi elde ediyorsunuz. Bir milisaniyelik gecikme süresi ile ürünün hassas ses kaydı yapabildiğini de belirtelim.
Özetle

Görüntülerin HD kalitesine terfi etmesinden sonra sesi de HD kalitesine terfi ettiren Creative, Titanium HD ile beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative Sound Blaster X-Fi Titanium HD
Ürün Türü Ses Kartı
CHIP Online Notu 85
Üretici Creative
Teknik Detaylar
Arabirim PCI Express x1
DAC Çözünürlüğü 24-bit, 192kHz
Çıkış oranı 2Vrms
Sinyal gürültü oranı 122dB
Ön çıkış frekans cevabı 10Hz to 90kHz
Kulaklık frekans cevabı 10Hz to 46kHz

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Sanırım optik çıkışı yok :(

optik cıkısı tabikide mini optik cıkısı mevcut

sanırım ses kartları hakkında pek bi bilginiz yok. creative ses kartı konusunda piyasada en başarısız firma. bunun yarı fiyatına bundan daha iyi ses kartları mevcut. piyasadaki en üst seviye ses kartı? en azından bi avid hd native'e bi bakın.

Sen de yorum yaz