Creative X-Fi Fatal1ty Titanium incelemesi RAM'li ses kartı

Kaliteli ses performansına meraklı olanlardan oyunculara kadar herkesin ilgini çekebilecek, etkileyici bir ürün.

Oynat Creative Fatal1ty Titanium Kaliteli ses performansına meraklı olanlardan oyunculara kadar herkesin ilgini çekebilecek, etkileyici bir ürün.
Ürünün üzerinde 64 MB X-RAM bellek yer alıyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • İlk X-RAM 'li Creative ürünü
  • Çoklu ses çıkışları
  • PCI-E X1 desteği
Sesle ilgili ne üretirse üretsin yüksek bir performans elde edeceğinizden emin olabileceğiniz bir marka olan Creative, ses kartlı MP3 çalardan sonra şimdi de RAM'li bir ses kartıyla gene kendini gösteriyor. Ürünün üzerinde bulunan 64 MB X-RAM sayesinde ses dosyaları işleme öncesi ve sonrasında saklanarak daha hızlı bir erişim sağlanıyor ve bu da alınan performansın kalitesini arttırıyor. Özellikle oyunlarda kendini gösteren bu performans, ürünün EAX 5.0 desteğiyle zirveye çıkıyor. Zaten ürün Fatal1ty'nin adını taşıyor. Oyuncular kadar müzikle ilgilenenlere de yönelik düşünebileceğiniz kart, Crystaliser, CMSS.3D gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Analog ve optik ses çıkışlarına sahip ürün, Dolby Digital ses desteğiyle yalnızca oyunlarda değil, film seyrederken de kendini gösteriyor. Bu karta bağlayacağınız iyi bir ses sistemiyle farkı daha da kolaylıkla görebilir ve keyfini çıkartabilirsiniz. Kart, PCI yerine PCI X1 arabirimini kullanıyor. Bu, kartın en önemli özelliği. Böylece daha hızlı bir arayüz kullanılıyor. Bildiğiniz gibi daha önce PCI uyumlu kartların bu arayüze uyumlu hale getirilebilmesi için ek bir yonga kullanılması gerekiyordu. Kartın sinyal gürültü oranı ise 109 dB.
Özetle

Kaliteli ses performansına meraklıolanlardan oyunculara kadar herkesin ilgini çekebilecek, etkileyici bir ürün.

Creative X-Fi Fatal1ty Titanium Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative X-Fi Fatal1ty Titanium
Ürün Türü Ses Kartı
CHIP Online Notu 85
Üretici Creative
Teknik Detaylar
Bağlantı tipi PCI-E
Uyumluluk Stereo 5.1, 7.1
Arabirimler Analog, dijital
Ses çıkışı 24 bit
Çıkış gücü 96 kHz
Bellek 64 MB

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

iyi ses kartları çok pahalı ,ses kalitesi olarak da verdiğiniz paranın karşılığını alamıyorsunuz ,pekala on-board bir kart da sizi bi yere kadar götürüyor .

hepsiburada.com ile /\ KDV Dahil 345,61 YTL, imiş.

bence ses sistemi bilgisayarlar için önemli ama bu kadar büyüğüne ne gerek var onu anlamadım, daha optimum özellik daha ideal bir kartta iş görür. Laptoplar için olsaydı anlardım ama masaüstü için mantıksız geliyor.
Ama eminim fiyatını hak ediyordur.

süper bi ürün. ben beğendim. extra ram i olması çok iyi. ama alacak olsam bunu almam şünkü param yetmez :D

EAX 5.0 vistada calısıyomu. gigabyte in kullandıgı realtek 889a dolby de 109 dB. 24 bit 192 khz nediye ekstra para vereyim daha iyisini uretirlerse anca alırım

İki aydır bu kartı kullanıyorum, kart Dolby Digital Live ve DTS Connect özelliklerine de sahip böylece bütün filmleri müzikleri ve oyunları ürün Dolby Digital ve DTS'ye çevirebiliyor ve harika bir ses kalitesi sunuyor. Bu kartı Logitech Z5500 ve optic bağlantı ile kullanıyorum decoderin ekranında DD ve DTS yazılarını görüp bu sesleri duymak gerçekten çok güzel.

*kart Dolby Digital Live ve DTS Connect özelliklerine de sahip böylece bütün filmleri müzikleri ve oyunları ürün Dolby Digital ve DTS'ye çevirebiliyor * buozellik gigabyte realtek 889a hd dede var dolby menusunde bass guclendirmede var nediye buna okadar para vereyim

arkadaşlar creative gigaworks s750 ile birlikte kullanıyorum bu kartı 2 mükemmel bir araya gelince yorum yapmak anlamsız kalıyor..... sadece parası olan bu ikiliyi alsın ikisini birarada kullanmayacaksanız hiçbir anlamı yok

,,,buozellik gigabyte realtek 889a hd dede var dolby menusunde bass guclendirmede var nediye buna okadar para vereyim,,,,

eğer profesyonel olarak sesle ilgileniyorsan bu kart başlangıç bile. yaklaşık 4 aydır kullanıyorum fakat sonuç gerçekten mükemmel.
midi bir klavye bağlayıp bunu ses programlarınla geçikme olmadan çalmak istiyorsan beklediğini verecek bir kart.
ayrıca üzerinde hem optik giriş hemde optik çıkış var. buda gürültü olmadan ses aktarımı demektir.
4 farklı modu var ayrıca oyun modu, film modu ve creation modu. hele creation modunda bir ayarlar var resmen digital stüdyo mikserlerini ekranına taşıyor. çok gelişmiş bir parametrik EQ. u var. en dandik hoparlörler de bile derin bir bass etkisi var.

işlemlere hızlı tepki vermesi, geçikmeksizin gerçekleştirmesini bu kartın farkı olarak nitelendirebilirsin...

Sen de yorum yaz