Creative X-Fi Xtreme Audio incelemesi PCI express devri

Anakartınıza bütünleşik olan ses kartını değiştirmek ve gerçek sesin keyfine varmak istiyorsanız X-Fi tam size göre.

Oynat Creative X-Fi Xtreme Audio Anakartınıza bütünleşik olan ses kartını değiştirmek ve gerçek sesin keyfine varmak istiyorsanız X-Fi tam size göre.
Anakartınıza bütünleşik olan ses kartını değiştirmek istiyorsanız çok uynu bir seçim.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • PCI express
  • Tatminkar ses kalitesi
  • Yüksek fiyat
Teknolojinin ilerlemesiyle artık PCI arabirimi yerini PCI express teknolojinse bıraktı. Test Merkezi'mize gelen Creative'in X-Fi Xtreme Audio ses kartı geç de olsa bu teknolojiye yeni adım atan kartlardan. Giriş seviyesine hitap eden kartta diğer X-Fi kartlarda mevcut olan 24 bit, 96 KHz kayıt ve oynatma teknolojisi, sesi netleştiren Crystalizer, CMSS3D efektleri, 7.1 yüksek tanımlı çevresel ses ve S/ PDIF giriş/çıkışları gibi teknolojiler mevcut. Fakat kartın aslında X-Fi sınıfına girdiğini söyleyemeyiz zira kendisi Audigy serisinden kalma bir yonga kullanıyor.Cihazı eğer Windows Vista'da kullanacaksanız bu işletim sisteminin aygıtlara doğrudan erişimi engelleyen yapısından dolayı EAX veya DirectX hızlandırmasından mahrum kalacaksınız. Kartın üzerindeki dijitalden analog'a çevirici yonga ise AKM 4359VF model ve 106dB sinyal/gürültü oranı ile gayet kaliteli bir ses üretiyor. Ses çıkışlarını kontrol eden dört adet ST Micro 4558 ampflikatör yonga ise yüksek kaliteli bir ses deneyimi sunuyor. Kartın çıkışlarına baktığımızda ise altın kaplama olmadıklarını görüyoruz ki bu da giriş seviyesine hitap eden bir kart için gayet doğal.SONUÇ: Anakartınıza bütünleşik olan ses kartını değiştirmek ve gerçek sesin keyfine varmak istiyorsanız X-Fi tam size göre.
Özetle

-

Creative X-Fi Xtreme Audio Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Creative X-Fi Xtreme Audio
Ürün Türü Ses Kartı
CHIP Online Notu 68
Üretici Creative
Teknik Detaylar
İşlemci 10K1 DSP
Arabirim PCI express
Örnekleme 24 bit / 96 KHz
Gürültü oranı 106 dB
Ses çıkışı 7.1 HD
Optik giriş çıkış Var

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

"Cihazı eğer Windows Vista'da kullanacaksanız bu işletim sisteminin aygıtlara doğrudan erişimi engelleyen yapısından dolayı EAX veya DirectX hızlandırmasından mahrum kalacaksınız"

Bir de vista niye kullanılmıyor diyorlar..

creative başka ne denilebilirki .............

Vistaya geçmemek için bir neden daha....

X-Fi yerine audigy tavsiye ediyorum. Ama bi gerçek creative en iyi ses kartlarını üretiyor.

Vista kullanılamama durumu creative in saçma politikasından kaynaklanıyor. Creative'in resmi forumunu okursanız orada bir kullanıcının, bu kartların vista'da çalışmasını sağlayacak driver'ı yazdığını ve bunu forumda bedava dağıttığını ancak Creative yetkililerinin hem bu driver'ı sildiğini hem de o kullanıcıyı tehdit ettiği mesajı bulursunuz. Çünkü Creative'in amacı her vista kullanıcısına bu driver'ı 10 dolardan satmak istemesi. Yani müşterileri yolunacak kaz olarak görmesi. Şu anda halaa internette o kullanıcının driver'ı mevcut arayan bulur. Şimdi link verip de Creative'den bir tehtid de ben almayayım :)

evet arkadaşlar bende creative 2+1 A 300 kullanıyorum çok güzel ses veriyor ayrıca oyunlardada geri adım atmıyor...

Bu creative çok kerata yav nıhıhıhıhı :D

Ben Bugün Creativ Sound Blaster X-fi extreme audio aldım yanlız bilgisayara takamadım neden acaba gelmiyor girişi oturtamadım... :(:(

Sen de yorum yaz