Epson L200 incelemesi Epson L200: Yazıcı

Kartuş sorununu bitiren yazıcı...

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
78

Epson L200 son zamanlarda test merkezimizde ağırladığımız en ilginç yazıcı olma özelliğine sahip. Dışarıdan bakıldığında ürün aslında standart bir çok işlevli yazıcıdan farksız ancak yandaki ek bölge tüm tabuları yıkıyor. Sol tarafa konumlandırılan bölge içinde CMYK baskı esasına göre dizilmiş olan kartuşlar bulunuyor. Kartuşlar hem kapasite olarak kat kat daha fazlasını sunuyor, hem de birkaç saniye içerisinde kolaylıkla doldurulabiliyor. Böylece söküp tama işlemleriyle uğraşmadan, teknik bir alet-edevat bulundurmadan dolum işleminizi kendi başınıza yapabilirsiniz. Epson L200'ün kartuşlarının tek bir dolumda çok daha fazla baskı adedine ulaşabildiğini tahmin etmesi pek zor değil. Yazıcının bağlantı arabirimi sadece USB 2.0. Kablosuz ağ, bellek kartı okuyucu ve hatta USB 2.0 dış bağlantı gibi destekleri bulunmuyor. 

 

Özetle

Desteklenen çözünürlük yeterli ve ayrıca tarama / fotokopi özelliği de mevcut. Dakikada erişilebilen baskı hızından birçok kullanıcı fazlasıyla memnun kalacaktır.

Epson L200 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Epson L200
Ürün Türü Yazıcı
CHIP Online Notu 78
Üretici Epson
Teknik Detaylar
TEKNOLOJİ Mürekkep püskürtme
ÇÖZÜNÜRLÜK 5760 x 1440 dpi
HIZ 27 syf. S / B, 15 syf. renkli
BAĞLANTI USB 2.0
BOYUTLAR 508 x 324 x 151 mm

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

kesinlikle önermiyorum. makineyi alalı 7 ay oldu 4 kere servise gönderdim. Mürekkep tasarrufu iyi ama makine hız ve işlev olarak berbat

Yazıcının ne siyah beyazda nede renkli yazmada kesinlikle belirtilen hızlara ulaşması söz konusu değil. Renkli bir resim basmak istediğinizde 5 dk'da anca 1 sayfa çıkarabiliyor. Siyah beyazda durum çok farklı değil. Dakikada 3-5 sayfayı geçmez baskı hızı. Hızı sorun etmeyen kullanıcılar kullanabilir. Çünkü baskı maliyeti idare eder. Kartuşlu bir yazıcıdan çok daha az maliyetli..

Sen de yorum yaz