Exceleram EP3001A incelemesi Yonga kalitesi

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Yurt dışında uygun bir fiyat etiketine sahip olan Exceleram, ister yüksek frekansta ister düşük gecikmeyle çalışan başarılı bir ürün.

İster yüksek frekansta ister düşük gecikmeyle çalışan başarılı bir ürün.

Söz konusu bellekler olduğunda piyasada dört çeşit yonga bulunuyor. Kalite sırasına Major Brand, eTT, uTT ve Downgraded olarak sıralayabileceğimiz bu bellek yongaları, satın almış olduğunuz bellek modüllerinin performansı, kararlılığı ve ömrünü belirleyen en önemli faktör. Almanya tabanlı Exceleram de belleklerinde sadece Major Brand ve eTT yongaları kullanan bir firma. Exceleram'in Test Merkezimize gönderdiği EP serisi EP3001A modeli de birçok bellek üreticisinin overclock amaçlı modelelrinde kullandığı Powerchip D revizyonu yongalara sahip. Varsayılan olarak 1333 Mhz'de çalışan bellek modüllerini test etmek için yine varsayılan voltaj değeri olan 1.5V'u biraz arttırıyoruz ve 1.6V'a çekiyoruz. Bu voltajda 1866 MHz'de çalışan bellekler yine aynı gecikme süresinde çalışmaya devam ediyor. Voltajı artırıp modülleri 2133 MHz'e çıkarmak için ise gecikme süresini sadece 1ms daha artırıp CL10 seviyesine almamız gerekiyor. Gecikme süresine önem veren kullanıcılar için de Exceleram gayet tatmin edici sonuçlar ortaya koyuyor. İ7 işlemcinin standart bellek freaknsı olan 1333 MHz'de EP3001A CL6 gecikmesi süresinde dahi stabil çalışabildi.

Exceleram EP3001A Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Exceleram EP3001A
Ürün Türü Bellek
CHIP Online Notu 68
Üretici Exceleram
Teknik Detaylar
Kapasite 2 GB
Gecikme süresi 9-9-9-24
Freakns 1333 MHz
Bellek tipi DDR3
Çalışma gerilimi 1.5V
Soğutucu Yok

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Çok başarılı bir ürün az enerjiyle yüksek perfonmans sağlayan bu tarz bir ürün piyasada zor bulunmaktadır, Fiyat konusunda da gayet makul bir fiyatı bulunmaktadır kendi şahsi fikrimce :)

Sen de yorum yaz

Turhost