Hauppauge WinTV-HVR 900 incelemesi Dizüstünde televizyon

Küçük boyutlarıyla kolayca taşınabilen TV kartı, yardımcı yazılım desteğiyle bilgisayarınızı bir TV'ye çeviriyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • DVB-T desteği
  • Kamera gibi aygıtlardan görüntü alıyor
  • Türkçe dil desteği
Bilgisayarda televizyon seyretmek uzun zamandır gündemde olan bir eğlence. Hauppauge'nin ürünü ise bunu henüz ülkemizde bulunmayan DVB-T desteği ekleyerek geleceğe yatırım yapmanızı sağlıyor. USB yuvasından bilgisayarınıza bağlayabileceğiniz cihaz, büyükçe bir yer kaplıyor. Yapısı dolayısıyla yakınındaki USB yuvalarını kapatan kartı, ayrı USB yuvaları bulunan bir anakartta kullanmak daha uygun. Elektrik akımından dolayı USB hub üzerinde çalışmıyor. Üzerindeki anten girişi sayesinde harici bir antenlere kullanabileceğiniz cihazın kutusunun bu anten çıkıyor. Tabii ki antenle verimli sinyal alabilmek için yüksek bir yerde bulunmanız gerekiyor.Genelde bu tip antenlerle çok net görüntü alamama sorunu burada da geçerli. Kartla gelen yazılım sayesinde, kayıt yapabileceğiniz zamanı ayarlayabilir, otomatik arama yapabilir ve dilediğiniz kanalı yazılım sayesinde kolayca seyredebilir, kanallar arasında geçiş yapabilirsiniz. Aynı zamanda seyrettiğiniz yayın içinden ekran görüntüsü de alabilirsiniz. Beraberinde gelen büyükçe bir uzaktan kumanda sayesinde, tıpkı televizyon kullanır gibi yayınları yönetebilmeniz mümkün.SONUÇ: Küçük boyutlarıyla kolayca taşınabilen TV kartı, yardımcı yazılım desteğiyle bilgisayarınızı bir TV'ye çeviriyor.
Özetle

-

Hauppauge WinTV-HVR 900 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Hauppauge WinTV-HVR 900
Ürün Türü TV Kartı
CHIP Online Notu 68
Üretici Hauppauge
Teknik Detaylar
Arabirim USB
Yayın standardı NTSC/PAL/DVB-T/FM
Video kayıt biçimi MPEG2
Fotoğraf kayıt biçimi JPEG, BMP, TIFF
Uzaktan kumanda Var
Diğer S video kablosu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Anlamak mümkün değil. Çinden gelen 200 YTL'lik cihazlarda bile TV var. Ama Anakart üreticileri karasal dijital yayını da alabilecek bir anakart sunmuyorlar. Bu tür eklentiler PC yi yavaşlatıyor.

pc de televizyonun hiç bir zevki yok 10000 lerce mp3 bile radyonun yerini tutmuyorken fuzili harcama bunlar paranıza yazık.

performansı düşürmediği sürece sürekli hareket halinde olanlar için güzel bir uygulama

bu cihazlar aşırı ısınma yapıyor,genelde notebook gibi ürünler için tasarlanmış ama usb direk girmesi gerekiyor, usb çoklayıcıyla çalışmıyor bu cihazlar ,direk girincede diğer usbleri kapatıyor veya usb sağ taraftaysa mouse kullanılmasını engelliyor.

çok güzelmiş ama pahalıdır

bu cihazlar external olarak çok uygun değil çünkü çok hızlı arabirim istiyorlar.En iyisi PCI bir kart alıp normal desktop bilgisayarda kullanmak.USB Tv kartlarından iyi performans almak imkansız.PC'de TV'nin zevki yok diyenin ne demek istediğini anlayamadım.Eğer 42inc monitörünüz ve motorlu bir çanak anteniniz bilgisayarınızdaki tv kartına bağlıysa süper keyif.Ayrıca card reader'lı tv kartlarıda var artık.Bilgisayarda istediğiniz programı çekmenin keyfi de başka tabi ki.

tam bir cöplük malzeme niye yaparlar hangi akla hizmet?

bende var bitane bu cihazdan ama driver yok. bulduklarımda da turkce dil destegi yok anlıcagınız bi halta yaramıo :)

bende de var .. Ama ne hikmetse şuana kadar çalıştıramadım..Yurtdışından geldi acaba ondan mı ? Neyse bu işi çözücem size bilgi vericem..Teşekkürler Chip :D

Sen de yorum yaz