Hauppauge WinTV NOVA HD S2 incelemesi Uydu yayınları bilgisayarınızda

Win TV Nova HD S2 , standartlara yeni giren DVB S2 yani HD uydu yayınlarını izleyebilmeniz için tasarlanmış bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • DVB-S2 desteği
  • Kolay kurulum
  • Türkçe dil desteği
Bilgisayarımızda video, televizyon seyretmek derken uydu yayınlarını da rahatça alabileceğimiz ürünler bir süredir piyasada. Hauppauge'nin Win TV Nova HD S2 ürünü, standartlara yeni giren DVB S2 yani HD uydu yayınlarını izleyebilmeniz için tasarlanmış bir ürün. Özellikle oturma odanızdaki multimedya bilgisayarınız için biçilmiş kaftan olarak düşünebileceğiniz bu ürün, sizi bir uydu alıcısı satın alma ve ona yer bulma derdinden de kurtarıyor. Kurulumu son derece kolay olan cihaz, var olan veya taktıracağınız bir uydu anteninden gelen kabloyu bağlayıp kolayca keyfine varabileceğiniz bir kart. Ürünü PCI yuvasına takıp kurduktan sonra yazılım aracılığıyla otomatik olarak arama yapıp kanalları buluyor ve beraberinde gelen uzaktan kumandayı kullanarak keyfini çıkartmaya başlıyorsunuz. Ürünün yanında verilen uzaktan kumanda ise bir televizyon kumandasını aratmayacak kadar işlevli ve kullanışlı. Beraberinde gelen Powerlink yazılımı ise sahip olduğu birçok özellikle bilgisayarınıza güç katıyor. Üstelik yazılım Türkçe dil desteğiyle ürünün herkes tarafından kolayca kullanılmasına olanak sağlıyor.
Özetle

Eğer evinizde veya apartmanınızda bir çanak anten varsa, bu kart ile HD yayınları ve uydu yayınlarını kolayca seyredebilirsiniz.

Hauppauge WinTV NOVA HD S2 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Hauppauge WinTV NOVA HD S2
Ürün Türü TV Kartı
CHIP Online Notu 85
Üretici Hauppauge
Teknik Detaylar
Arabirim PCI
Yayın standardı DVB-T, DVB-S, DVB-S2
Video kayıt biçimi MPEG2
Fotoğraf kayıt biçimi JPEG, BMP, TIF
Uzaktan kumanda Var
Diğer Yazılım

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

kac kurus bu

şifresiz hd yayın yok..

kırarız okolay kartı nerden alcaz kac lira

sallayın işe yaramaz

Hauppauge aslında çok kaliteli bir markadır ve yurt dışında oldukça hatırı sayılır bir pazar payına sahip. Ancak nedense ülkemizde pek tutulmuyor, varsa yoksa Avermedia ve Skystar. Kullananlar bilir bu kart çok kalitelidir... Not: fiyatları yurt dışından daha ucuz ve sektörün en güvenilir firması Penta distribütörü

Evet hd desteğine yanmayalım arkadaşlar.Türkiye'de zaten yok ayrıca dsmart gibi paketler hd yi sadece kendi kutularında ve ayrıca ücretli veriyorken hd desteği çok mühim değil.Fiyatı uygunsa bu cihaz da alınır ama ben ss2 kullanıyorum ve gayet memnunum.Ayrıca Türkiye'de bu cihazın neden tutmadığını söyleyen arkadaşın bilmesi gereken basit bir şey var: Ne kadar tanıtım ne kadar kullanıcıya ilgi ve reklam yatırım o kadar pazar payı.

Hauppauge WinTV NOVA HD S2 yi yurt dışından aldım . gerçekten yurtdışında ucuz. ayrıca ss2 de var bende kalitesini sorarsanız Hauppauge WinTV NOVA HD S2 çok kaliteli ss2 ye göre, ancak kurulumu zor veya bana öyle geldi.

Bende aldım kurdum calışıyormu diye baktım calışıyor henüz kullanmadım kablo cekicem biraz seyredelim bakalım nasıl daha sonra edindigim fikrimi burda yazıcam fakat bu cihazla şifreli kanallar cözülebilinirmi programı varmı bilen arkadaşlar olursa nerden alacagız bilgi verirseniz seviniriz saygılar

bence süper kart charinkle ( CCcam )hd yayınlarıda açıyorum süper bir cihaz fiyatıda makkul progdvb ile süper uyumlu

bu kart windows sp3 destekliyor mu. driverleri nerden bulabilirz

tek sorunu wireless'imi bir çizgi aşağı inirdi. sinyaller girişim saçakları oluşturuyor.

Sen de yorum yaz