Hiremco Chipbox HD incelemesi Linux tabanlı

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

USB disklere kayıt yapabilen ve medya oynatıcı işlevi de gören Chipbox HD'ye Linux sayesinde siz de özellik ekleyebiliyorsunuz.

İlk Türk tasarımı yüksek çözünürlüklü Linux uydu alıcısı..

İlk Türk tasarımı yüksek çözünürlüklü Linux uydu alıcısı olan Hiremco Chipbox HD, üretici firmanın kendi tasarlayıp PARS adını verdiği bir arabirimi kullanıyor. BusyBox temelli olan uydu alıcı, internet USB ve RS232 üzerinden güncellenebiliyor. Ürünün ilk olarak güç tüketimine bakıyoruz ve çalışırken yaklaşık 12 Watt civarında bir güç tüketimi görüyoruz ki bu değer gayet makul. Chipbox HD boşta ise 1 Watt'ın altında bir güç tüketimine sahip olduğu için ölçüm cihazımız devreye dahi girmiyor. Ürünün ön paneline göz attığımızda 8 adet tuş göze çarpıyor. Bu tuşları gerek normal modda, gerekse boot modunda kullanabiliyorsunuz. Yine ön kısımda bir adet USB girişi, CI yuvası ve akıllı kart girişi yer alıyor. Bu bağlamda ürünün Digiturk ve D-Smart gibi platformları desteklediğini belirtelim. Chipbox HD'nin arka panelinde ise Tuner girişi ve çıkışı, Ethernet, HDMI, SPDIF, RS232, RCA ve YUV portunun yanında SCART çıkışı mevcut. Açma kapama tuşu da uyduyu kullanmadığınız durumlarda tamamen kapamanızı mümkün kılıyor. Linux desteği sayesinde Chipbox HD'nin göze çarpan diğer özellikleri ise SSH, FTP ve Telnet sunucusu oluyor.

Hiremco Chipbox HD Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Hiremco Chipbox HD
Ürün Türü Uydu Alıcı
CHIP Online Notu 85
Üretici Hiremco
Teknik Detaylar
Yayın desteği DVB-S,S2 (SD, HD)
Çözünürlük desteği 1080i/1080p
Çoklu ortam desteği MP3, JPEG, BMP, MPEG2, H.264, AVC
Girişler USB, RJ45, CI Modül, RS232
Çıkışlar HDMI, Scart, Coax
Diseqc Uyumu 1.0, 1.1, 1.2,1.3

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Bir antenci olarak görüşüm, bu tür cihazların en önemli tercih edilme sebebi, emu softcam ve kart sharing özelliğinin olması oluyor. Eğer bu özellikler yerli ve yabancı platformları illegal olarak izleyebilmek için kısıtlanmışsa yada sonradan eklenemiyorsa bu ürünlere kimsenin beş para bile vereceğini sanmıyorum.

KESİNLİKLE KATILIYORUM

ÖN PANEL VASAT..
f.display i yok...
dreambox alırım daha iyi

Dreambox'u bu fiyata bulursan bi tane de bana al...

ben bu ürünü destekliyorum en azından yerli malı almanlara param gideceğine merih videoya gitsin daha ii en azından adamlar ürünlerinin arkasından tam destek veriyolar teşekkürler merih video

kullanan arkadaslar varmı acaba kanal geçişleri nasıl kayıtları hangi formatta yapıyor yanlış yazılım atılma durumunda kendini koruyabilen flaş varmı

Üün 'ün en uygun fiyatı hepsidijital sitesinde şuan 225 TL ye blmak mümkün...

arkadaslar bu cıhaz 2adet var 1. chipbox hd
2.ci olarakta chipbox hd plus dikkatinizi çekerim

arkadaslar bu cıhaz 2adet var 1. chipbox hd
2.ci olarakta chipbox hd plus dikkatinizi çekerim
-----

2side aynı cihaz kutuları farklı kanalgeçiş hızı hızlı ts olarak ubb kayıt yapıyor kart paylaşımı vs vs kurulabiliyor 240tl civarı v26 yazılımı çıktı devamlı güncelleniyor.

Uydu alıcılar Yeni nesil TV lerin çoğunun üzerinde geldiği için, özelliği olmayan uydu alıcıların fiyatları yerlerde sürünmeye başladı.

na mojot satelitski rasiver hiremco chipbox plus ne mozam da prevzemam lista? Sekogas mi kazuva Get list fail?

Sen de yorum yaz

Turhost