HTC Salsa incelemesi Daha çok dokunarak

Eksiksiz bir deneyim

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
Daha önce incelediğimiz ChaCha modeli ile büyük benzerlikler taşıyan Salsa, HTC'nin Facebook odaklı bir diğer akıllı telefonu olarak karşımıza çıkmakta. ChaCha modeli gibi bu modelde de bulunan Facebook butonu ile durumunuzu, konumunuzu ve resimlerinizi ister kendi duvarınızda, ister arkadaşlarınızın duvarında hızlıca paylaşabiliyorsunuz. Diğer taraftan, fiziksel bir QWERTY klavyeye sahip olmayan Salsa, 3.4 inçlik dokunmatik ekranı ile klavye yerine daha geniş bir ekranı tercih edenler için üretilmiş gibi gözüküyor. Android Gingerbread 2.3.3 ile gelen telefon, gücünü ise 800 MHz işlemcisinden ve 512 MB RAM'inden alıyor. Ayrıca batarya dahil 118 gramlık ağırlığı ve elinize rahatça oturmasını sağlayan boyutları ile telefonun oldukça ergonomik olduğunu da söyleyebiliriz. 5 megapiksellik ana kamerası ile 720 x 480 çözünürlüğünde video da çekebileceğiniz telefon, sahip olduğu VGA ön kamera sayesinde 3G ile görüntülü görüşme yapmanıza da imkân veriyor.
Özetle

Artık standartlaşan HTC kalitesi ve neredeyse mükemmelleştirilmiş sosyal ağ iletişimi ile HTC Salsa, eksiksiz bir deneyim vadediyor.

HTC Salsa Teknik Özellikleri
Ürün Modeli HTC Salsa
Ürün Türü Çok Fonksiyonlu Yazıcı
CHIP Online Notu 85
Üretici HTC
Teknik Detaylar
Ekran 3.4" dokunmatik, HVGA 480 x 320
Hafıza 512 MB dahili hafıza, microSD
Kablosuz 3G, 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0
Konuşma/Bekleme Süresi 540 dakika / 445 saat
Kamera 5 MP AF, LED flaş, VGA ön kamera
Ağırlık 118g

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

şu HTC'lerin tasarımlarını neden daha iyi yapmazlar ki? çok itici geliyor bana...

iphone 4 yerine htc desire almıştım,etrafımdaki tümiphonecular şu an telefonumu kıskanıyorlar ve telefonum fazlasıyla performanslı,sevdim ben HTC'yi.

ne zaman çıkacak piyasaya kaç paradan çıkacak ???
Bekliyoruz efenim...

Dünyanın en güçlü ve en şık en kaliteli telefonlarını yapıyor HTC helal olsun.Kesinlikle dünyanın en iyisi.

3G ile görüntülü görüşme nasıl yapıyor, bana da izah ederseniz çok sevinirim...

Arkadaşım htc salsa dahil htc nin hiç bir modelinde şebeke destekli görüntülü konuşma diye bir özellik mevcut değil alan boşuna alıyor bence. ben çok pişman oldum aldığıma koskoca htc bir görüntülü konuşma özelliği bile koyamıyor telefonuna, ve günde iki kez şarj ediyorum hiç kullanmadığım halde aynı zamanda sistemsel arızaları var çektiğin resimleri telefon depolayamıyor, resimleri kamera görüntüleri başlığı altında kayıt ediyor sonrasında telefonu kapatıp açtığında yada şarjın bitip yeniden açtığında resim denilen birşey kalmıyor resimler duruyor görüntü yok ikinci bir kapanıp açılmada hiç bir resimden iz kalmıyorr.... tek kelime ile berbat HTC sınıfta kaldı yanılmışım kalitesi konusunda...

htc salsa aldım almasaydım keşke dahili hafıza sorunun resim video silinmeleri sorunu zaten yeterli sorunlar bunlar.

Fotoğraf sorunu olanlar sd karttaki dcim dosyasını DCIM olarak değiştirin düzelir

Yaklaşık bir senedir kullanıyorum gayet iyi bir telefon.Her işimi görüyor.Ufak tefek eksikleri var ama onun dışında harika zaten bu fiyata ancak bu kadar olabilir.Ufak tefek eksikleri de: 512 mb hafızası var ve hemen doluyor yani bazı uygulamalar sd karta atılmıyor zaten.Diğer bir eksik ise arka kapak biraz zor açılıyor telefona bastırmak gerekiyor biraz o yüzden kolay zarar görebilir.Ama telefon alacak olanlara öneririm HTC Salsa güzel telefon.

Bir kaç güne almayı planlıyorum. İhtiyaçlarımın tümünü karşılayabilecek bir telefon ve fiyatı da makul seviyede.

arkadaşlar ben htc salsa aldım hafıza kartı bölümü çalışmıyor neden acaba ?***

Sen de yorum yaz