iconBIT NetTAB Matrix II incelemesi Tablet rekabetinde iddialı bir model.

Tablet rekabetinde fiyat ve performans dengesini güzel bir şekilde kurmayı başarıyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
96
  • Güçlü donanım
  • Yüksek kalitedeki IPS ekran
  • USB arabirimi tam boy olabilirdi.

Yakın bir zamanda ülkemiz piyasasına girmenin hesaplarını yapan iconBIT, kendisini yenilikçi ürünlerle ön plana çıkaran bir firma. Ürün yelpazesinde hemen herkesin dikkatini çekebilecek türde çeşit var ve inceleme sayfalarımızda ilk olarak 7 inç'lik tablet olan NetTAB Matrix II'yi ağırlıyoruz. Açık olmak gerekirse iconBIT NetTAB Matrix II'nin 7 inç seviyesindeki diğer rakiplerinden görünüm adına benzer bir farklılığı yok. Ön yüzey tüm tabletlerde olduğu gibi siyah bir çerçeveye sahip. Arka yüzeyde ise metalik koyu siyah ve plastik bir malzeme mevcut. Bağlantıların ne işe yaradığı küçük sembollerle gösteriliyor.

iconBIT NetTAB Matrix II'in 7 inç'lik ekranında 1024 x 600 piksel çözünürlük destekleniyor. Ekranın IPS olması özellikle multimedya konusunda tabletin bir basamak daha üstün olmasını sağlıyor; çünkü görüş açısı sorunları tamamen çözülüyor. Görev yapan işlemci çift çekirdekli ve Cortex'in 1.5 GHz frekansındaki A9 modeli. Günümüzde olmazsa olmazlardan biri haline gelen Google Android 4.0 işletim sistemi de yerini almış durumda. Sunulan dahili hafızanın 8 GB olması, cömertliğin bir göstergesi. Ek olarak Micro SD hafıza kartlarından faydalanılarak artış yapılabiliyor. Öte yandan kutudan gelen USB kablo sayesinde harici depolama ürünleri veya USB destekli 3G modemlerin de bağlanabilmesi mümkün. Böylece tabletinizden kablosuz ağ olmayan yerlerde bile internete girebilirsiniz.

3700 mAh gibi yüksek kapasiteli bir bataryaya sahip olan iconBIT NetTAB Matrix II'de birçok algılayıcı mevcut. Öte yandan bizim dikkatimizi çeken detaylardan bir diğeri de USB üzerinden klavye ve fare bağlantısına destek vermesi oldu. Tablette görev yapan sistem belleği de 1 GB kapasitede.

Özetle

iconBIT NetTAB Matrix II, 7 inç segmenti için oldukça başarılı bir tablet. Multimedya uygulamalarındaki performansından oldukça memnun kaldık. Ekran çözünürlüğü ve donanım açısından kendisinden iyileri elbette var ancak çıkış fiyatıyla herkesin konuşacağı kesin.

iconBIT NetTAB Matrix II Teknik Özellikleri
Ürün Modeli iconBIT NetTAB Matrix II
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 96
Üretici iconBIT
Firma iconBIT     (111) 111 11 11
İşletim Sistemi Android 4.0
İşlemci Cortex A9 (Çift çekirdekli)
İşlemci Hızı 1.5 GHz
Ekran Teknolojisi IPS
Ekran Boyutu 7 inç
Ekran Çözünürlüğü 1024 × 600 px
Grafik İşlemci Mali 400
Bellek (RAM) 1 GB
Dahili Depolama 8 GB
Arttırılabilir Depolama 32 GB
Arka Kamera 2.0 MP
Wi-Fi Var
NFC Yok
3G Yok
GPS Yok
LTE (4G) Yok
Bluetooth Yok
MicroSD Var
HDMI Var
USB Var
Pil Kapasitesi 3700 mAH
Boyutlar 123 × 188 × 10 mm
Ağırlık 323 gr.

Alternatifleri

7 inç seviyesinde birçok tablet var ve iconBIT NetTAB Matrix II oldukça iyi bir konumda. Ekonomi seviyesi ürünlerini bir çırpıda geride bırakan gücüyle daha uzun süreli bir tercih olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Ainol Novo 7 Flame tavsiye ederim. 7 inç tabletler arasında bence en iyisi. Aldım,kullanıyorum ve memnunum. Saygılarımla,

fiyatı ne kadar acaba ?

İçimiz-dışımız tablet oldu. Kusucaz artık. :) Şaka bir yana rekabet iyi ama kaliteli ürünlerin rekabeti iyi, yoksa ucuz ama kalitesiz Çin mallarından gına geldi hepimize...

Sen de yorum yaz