LG GSA-2166D incelemesi DVD etiketlemeye son

Harici bir DVD yazıcı olan LG GSA-2166D'nin en önemli özelliği LightScribe teknolojisi ile DVD ve CD sırtına baskı yapabilmesi. Bunun için özel medya kullanmanız gerekiyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Lightscribe ile CD/DVD sırtı hazırlıyor
  • Başarılı performans
  • Etkili yazılım pakedi
Bu baskı, CD yazma zamanından uzun sürse de, kullanıcıyı büyük bir külfetten kurtarıyor. Lazer ışınının medyanın sırtında kimyasal bir tepkime oluşturması sonrasında, ortaya çıkan koyu renk bölümler bir bütün oluşturuyor ve baskı tamamlanıyor. 600 dpi çözünürlükteki bu baskı, renkli olmasa da gri tonları sayesinde oldukça kaliteli. LG GSA-2166D, USB 2.0 bağlantısı sayesinde DVD+/- medyalara yazarken 16X hızına erişebiliyor. DVDRAM medyaları da destekleyen ürünü medya uyumu açısından başarılı bulduk. Kutu içerisinde medya yazma, video işleme ve DVD izleme için çeşitli yazılımlar da bulunuyor.
Özetle

Harici bir DVD yazıcı olmasına rağmen performans açısından dahili sürücüleri aratmıyor.

LG GSA-2166D Teknik Özellikleri
Ürün Modeli LG GSA-2166D
Ürün Türü DVD Sürücü
CHIP Online Notu 85
Üretici LG
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
DVD+R/-R 16X / 16X
DVD+RW/-RW 8X / 6X
CD-R/RW 40X / 24X
DVD-ROM 16X
CD-ROM 40X

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bir süre önce tam da harici bir dvd yazıcıya ihtiyaç duyduğum bir zamanda bu konuda araştırma yaparken burdaki makalenin sayesinde onu almayı düşündüm ve sonunda da fiyat ve performans açısından bir kıyaslama yaparak aldım. Gerçekten performans açısından çok iyi, üstelik çok fazla seste çıkarmıyor [nerdeyse slim dvd yazıcılarla aynı seste ;) ] . Fakat tek bir sorunum var o da Ufotek' in önemsemeden cihaz üzerine yapıştırdığı hologram. Çünkü ürünün üzerindeki koruma sağlayan şeffafları kaldırmak istiyorum. Fakat hologramı öyle bir yere yapıştırmışlarki bu imkansız. Çünkü bu durumda hologram tam köşede olduğu için o da sökülüyor ve garanti dışı kalıyor :(
Ne demeliyim size bilmiyorum ki?

makina güzel ve kullanışlı bunun fiyat ne acaba

nasıl yani onu sölesek olmazmı resim basarken seçipde basbiliyorsun dimi

Sen de yorum yaz