Mobee Nett Tablet PC 8" incelemesi Yenilenen Mobee

Geniş ekran ve rahat kullanım

CHIP ONLINE Notu
51

Mobee Nett Tablet PC 8"i incelemeye başlamadan önce dokunmatik ekranlı cihazlardaki önemli bir noktaya dikkat çekme gereği duyuyoruz. Gerek tablet, gerek telefon, dokunmatik ekranlı cihazları kullanmaya başlamadan önce ekranın kalibrasyon ayarını yapmanız şart. Aksi takdirde ekranda dokunduğunuz kısım yerine çok farklı bir noktaya dokuyor olabilirsiniz. Özellikle de Mobee Nett Tablet PC 8" gibi rezistif ekran kullanan tabletlerde bu ayar büyük önem taşıyor. Bu bağlamda ufak bir ince ayar sonrasında ürünün dokunmatik özelliği gayet rahat bir kullanım sunmaya başladı. Geniş ekranı ile oyunlarda da rahat bir kullanım sunan Nett 8"in sağ alt kısmı bir süre sonra ısınıp elinizi rahatsız edebiliyor. Android 2.2 işletim sistemli ürünün performansına göz attığımızda 800 MHz'lik ARM Cortex A8 işlemci dikkat çekiyor. Bu hızlı işlemci sayesinde Nett 8", Flash 10.1 desteğini gayet rahat sunabiliyor.

Özetle

Mobee'nin Android 2.2 işletim sistemli yeni tableti uygun fiyatına karşın USB ve Flash desteğinin yanında yeterli bir performans sunuyor.

Mobee Nett Tablet PC 8" Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Mobee Nett Tablet PC 8"
Ürün Türü Tablet PC
CHIP Online Notu 51
Üretici Mobee
Teknik Detaylar
İşlemci ARM Cortex A8 800MHz
Bellek 512 MB
Ekran 8" WSXGA, 800 x 480
Depolama 4 GB NAND
İşletim sistemi Android 2.2
Ağırlık 460 g

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

bugün 7" ini kullandm Tek kelimeyle BERBAT sonyEricsonun p900 ü bile daha iyi dokunmatik arayüz sunuyordu.

8" aldım, merak ettiğim bu alette 3G ve navigasyon var menüsünde. ama kullanamıyoru ek donanımmı gerekli anlamadım

ben geçenlerde teknolojixe gittim orda 8'' i kullandım baya rahat ve kullanışlıydı ama peki inceleme vaktim olmadı ama dokunmatiği 7'' den güzel olduğu kesindi :)

Android işletim sisteminin geleceği çok parlak.

ben aldım ama benm aldığımda mı sorun vardı yoksa genel bir sorunmu bilmiyorum usb flash diski taktığınızda ekranda bir seçenek geliyor flash diskin içine girmek istedğinizde bi türlü olmuyor zaten flashımdaki pdf leri yolda okumak için almıştım o da olmayınca iade ettim. kullanan varsa bu tip bir sorun genel mi özel mi yazarsa sevinirim merak ettim açıkçası.

Markasiz tabletim var bes para etmez tavsiyem markasiza para vermeyin cunku calismiyor istedigin bir seyi arayip bulamiyinca kafayi yersiniz benim gibi tabletin iyi calismasi icin 10 sene gecmesi lazim bence10 sene sonra belki bilgisayara yetisir

Sen de yorum yaz