Next AEE Magicam SD21 incelemesi Maceranın hiç bir anını kaçırmayın!

CHIP ONLINE Notu
90 Satın Al
  • Standart paket içinde 1.5" TFT ekran dahil
  • DVD çözünürlüğünde 100 kare kayıt imkanı
  • 1MW'lık rehber lazer ışığı
Özetle

Test ederken yaptığımız dalışı en ufak bir sorun çıkarmadan tamamlayan AEE Magicam sd21 düşük ışık koşullarında dahil çok başarılı bir sonuç çıkardı. Fiyatı rakipleri ile aynı düzeyde olsa da TFT ekran dahil daha geniş bir paket içeriği sunması ile dikkatleri üzerine çekiyor. Vaad ettiklerini eksiksiz bir biçimde yerine getiren kamera, popüler rakibine göre daha keskin görüntü ve doğal renkler sunması ile dikkat çekiyor.

Türkiye'de ilk defa CHIP'te: Next'in yeni aksiyon kamerasını köpekbalıklarıyla dalarak test ettik!

Tüm dünyada olduğu gibi aksiyon kameralarının popülaritesi ülkemizde de hızla artıyor. Bu alanda ürün yelpazesini genişleten Next de kullanıcılara sunduğu AEE Magicam aksiyon kamerası ailesi ile rekabete katıldı. Rakiplerine göre daha az bilinen bir ada sahip olsa da AEE aslında daha çok profesyonel video kayıt ekipmanları üreten bir firma ve Magicam ailesi ile son kullanıcıya hitap ediyorlar. Türkiye'de ilk test eden olma şansını bulduğumuz AEE Magicam SD21 modeli rakiplerine göre eksiksiz bir kutu içeriği ile geliyor.

Kutu içinde dahili olarak ayrılabilir 1.5"'lik TFT ekran sadece Magicam ailesinde yer alıyor. Ayrıca 10mt'den etkili uzaktan kumanda, kamerayı 60 metre derinlikte dahi su geçirmez hale getiren özel şeffaf koruma, daha uzun kullanım için ekstra pil ile kask, sörf tahtası gibi eğimli ve düz yüzeyler için sabitleyiciler dahil bir çok bağlantı ekipmanının da içinde olduğu zengin bir aksesuar yelpazesi de kutu içinde yer alıyor. Ayrıca her tür aksiyon sporuna uygun sizi engellemeden kayıt yapmanız için satın alabileceğiniz bir çok aksesuar da mevcut. Next AEE Magicam SD21 bu kadar iddialı olarak karşımıza çıkınca biz de onu hakkıyla test edelim dedik ve yanımıza alıp Forum İstanbul'daki Türkiye'nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo'da köpek balıkları ve vatozlarla birlikte daldık.

8mp 1/3" CMOS sensör ve F/3.0 diyafram açıklığına sahip, 170 derecelik ekstra geniş açı cam lens ile birlikte düşük ışık performansı oldukça iyi olan kameranın 10x dijital zumu bulunuyor. Çok küçük boyutlarda ve sadece 90gr ağırlığında olan kamera en zor koşullarda bile size yük olmuyor. 1080p 25 kare video kaydının dışında 1080i'de 50 kare ve 480P'de de (DVD çözünürlüğü) 100 kare çekim performansı ile maceranızın en ufak anını bile kaçırmadan kaydetmenizi sağlıyor. Videolar MOV (h.264), resimler ise JPG biçiminde kaydediliyor. TFT ekranı söküp yedek bataryayı kullanarak ve 64GB kart desteği ile çok uzun süreler video kaydetmeniz mümkün oluyor. Ekran olmadığı zaman kamerayı doğru konumlamak için üzerindeki rehber lazer ışığı da büyük yardımcı oluyor.

Üzerinde yer alan mini HDMI, av-out, usb 2.0 bağlantı noktası ve SD kart girişi her türlü toza karşı toz geçirmez kapaklarla korunmuş. -30/60 derece arasında sorun çalışabilen ve ayrıca çok sert sarsıntılara karşı da oldukça dayanıklı olan kameranın seçimsel olan cyclic video kayıt modu sayesinde kayıt alanı dolduğu zaman tekrar başa dönüp kayda devam ediyor. Bu şekilde kara kutu gibi en son kayıtlara ulaşmak da mümkün oluyor. Ses kalitesi ise dahili mikrofon ile su altında bile çok iyi. İstenirse harici mikrofon bağlantı noktası da bulunuyor.

Next AEE Magicam SD21 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Next AEE Magicam SD21
Ürün Türü Aksiyon Kamerası
CHIP Online Notu 90
Üretici Next
Firma Next Elektronik San. Tic. A.Ş.     (216) 592 98 00
Teknik Detaylar
Kamera 8mp 1/3cmos, 170 derece, F3.0 cam lens
Ekran Çıkarılabilir 1.5" TFT
Maks. Çöz. / Hız 1080P 25fps / 480P 100fps
Koruyucu IP68 özeliğine sahip (60mt su geçirmezlik)
Boyutlar 60x51x42mm, 90gr
Satın Al

Alternatifleri

Biraz daha pahalı olan en popüler rakibi GoPro Hero 2, benzer çekim özellikleri sunuyor ancak ayrılabilir ekran standart pakete dahil değil ve ayrıca alınması gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

nerede köpekbalıkları

Özel olarak hazırladığımız içinde bizzat benim dalarak bu kamera ile çektiğim su altı dalış görüntülerinin de yer aldığı video inceleme yayın için hazırlanıyor. Bugün içinde seyredebilirsiniz.

@Mahmut Karslıoğlu hepsi burada da 400 lira almayi dusunurken bu yayini gördüm90 lira oldugunu soylediniz nerde alabilirim fikriniz varmi ? http://www.hepsiburada.com/next-aee-sd21-pro-aksiyon-kamera-8-gb-sandisk-microsd-kart-full-aksesuar-seti-hediye-p-OUTNEXTYESD21P

Siz bunu şimdi cep telefonlarında hayal edin biraz bakıyim.böyle bir camera ve cep ozaman göreceğim apple ve samsungu hem bu firma cep olayınada girsin bence niye olmasın........

Muhteşem bişiy ya, nerden alabiliriz bu ürünü ? Su altında 3-4 tane lazım bana

Ben gopro hero 2 modelini kullaniyorum.. Cekimleri super.

Tüm özelliklerini beğendim cmos olmasıda çok güzel yalnız video ıs (Titreşim giderici) özelliği varmı acaba ?

@24 Nisan 2013 21:07 bu sorunun yanıtını bir türlü bulamadım

Yeni aldım ve sualtında 34 metrelerde denedim, görüntü süper Danışmak iistediğim bir konu var Next AEE SD 21 e kırmızı mercek takabiliyormuyuz , Sualtı çekimlerinde daha kaliteli görüntü elde edebilmek için... Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim....

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost