OCZ Flex II 4 GB Su Soğutmalı incelemesi DDR2'de Son Nokta

DDR2'nin performans bakımından altın çağını yaşadığı bu günlerde piyasaya gelen yeni ürünler çok ilgi çekici.

Oynat OCZ Flex II OCZ2FXT11504GK - DDR2 Bellek Yüksek performans, hem su hem hava soğutma desteği, ve ömür boyu garanti ile OCZ bu üründe bizden tam not aldı.
Yenilikçi: OCZ hem hava hem de su soğutmayı bir arada sunuyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Su soğutma imkanı
  • Yüksek performans
  • Yüksek fiyat
Intel'in yeni X48 yonga setinin gelmesiyle artık anakart üreticileri DDR2'yi bırakıp DDR3'e geçmeye başladı. Fakat yine de DDR2'nin performans bakımından altın çağını yaşadığı bu günlerde piyasaya gelen yeni ürünler DDR2 belleklerin hala ne kadar performanslı olduklarını ortaya koyuyor. Test Merkezi'mize gelen OCZ Flex II ise performanslarının doruğunda 4 GB'lık bir takım. Fakat OCZ Flex II'yi özel kılan, sunduğu bu devasa performans değil. Ürünün en büyük özelliği, su soğutmalı olması. Hâlihazırda kasanızda bir su soğutma sistemi mevcut ise, OCZ gerekli bütün bağlantı borularını ve aparatlarını ürünle gönderdiği için, belleklerinizi tesisata doğrudan monte edebilirsiniz. Sisteminde su soğutma olmayanlar için ise ürünün üze-rinde bulunan metal kaplama düşünülmüş. Yani su soğutma zorunlu değil. Aslında belleğin adı olan Flex buradan yola çıkılarak verilmiş. Ürün, hem su hem de hava ile soğultabildiği için Flexible, yani esnek bir kullanım sunuyor. Ürünü satın alan kullanıcıların hız aşırtma yapacaklarından emin olan OCZ, ürüne 2.15 V'a kadar güç verilmesine izin veriyor ve bu esnada ürün ömür boyu garanti kapsamından da çıkmıyor. SONUÇ: Yüksek performans, hem su hem hava soğutma desteği, ve ömür boyu garanti ile OCZ bu üründe bizden tam not aldı.
Özetle

-

OCZ Flex II 4 GB Su Soğutmalı Teknik Özellikleri
Ürün Modeli OCZ Flex II 4 GB Su Soğutmalı
Ürün Türü Bellek
CHIP Online Notu 85
Üretici OCZ
Teknik Detaylar
Kapasite 4 GB (2 x 2.048)
Sınıf DDR2 PC2-9200
Hız 1150 MHz
Gecikme 5-5-5-18 (1.150 MHz)
Maksimum bant genişliği 12,8 GB/s
Voltaj 2.1v

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

gerçekten süper.

Güzelde gereksiz

Çok harika bir ürün arasan bulunmaz ürünlerden biri saat hızı süper..DDR3 de neymiş..

iyide daha vista bile 32 bitlik sürümü 4 gb anca zar zor desteklerken buna hiç gerek yok bi uyuşmazlık var ortada donanım ile yazılm farklı hızlarda gidiyorlar anakart ekran kartı ve işlemciler her ay değişik marka hızlarda özelliklerde donanım üretirken yazılımsal hiç bir ilerleme yok hemen 64 bit vista ne güne duruyor diyebilirsiniz yada xp ama destekleyen program nerde parmaklar kadar az sayılır.

fiyatı çok ya.değmez şimdilik.

KDV Dahil 307,10 YTL ya bir şey soracam buna bu kadar fiyat biçen firma yukarıda alahı vardır (inşallah vardır yok gibim geliyor) bu ürünü üretirken ne kadar harcamış ne kadar kazanıyor yani bu ürün altınmı nedir resimlerine bakıyorum bakır olsa kilosu 10 diyek degilde daha aşagı olsun 10 de 3 kilo geldi diyek gelmezde 30 işcilik ıvır zıvır 20 kat bak fazla fazla katıyorum firma satıyor 20 de kattı kar trye getir vergi filan 20 de o olsun 70 oldu firmaya ver fkar kat 50 kat etti 140 eee bunun fiyatı niye pahalı bu kadar anlamadım herhal içinde altın var :D

Güzel,performaslı alana şimdiden geçmiş olsun derim(temiz bir kazık yemiş olursunuz):D

zaten motorum su soğutmalı, simdide intel su soğutmalı üretilmiştir..:D

Sen de yorum yaz