OCZ PC2 8500 OCZ2N10662GK incelemesi Parlak soğutma

Esnek hız aşırtma performansı ve etkili soğutma yetenekleriyle ön plana çıkan, şık bir RAM seti.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Yüksek performans
  • Etkili soğutma
  • Esnek hız aşırtma
Amerika merkezli ve dünyanın en prestijli bellek üreticilerinden birisi olan OCZ (OverClockerZ) bu kez de performanslı bir ürünüyle Test Merkezimize konuk oldu. İlk bakışta üzerindeki metalik, petek dokuya sahip soğutucusuyla dikkati çeken ürün, bu soğutma sistemiyle dahi hız aşırtma için üretildiğini gösteriyor. 2 adet 1066 MHz'lik RAM'den oluşan kit, EPP desteğine sahip. Yani anakartın üzerine bu RAM'leri taktığınızda anakart hız aşırtmayla ilgili ayarları otomatik olarak algılayarak işleme sokuyor. Tabi ki bu RAM'leri kullanmak için mutlaka bu desteğe sahip bir anakarta sahip olmanız gerekmiyor. Eğer EPP desteğine sahip bir anakartınız yoksa ve hız aşırtma yapacaksanız bu ayarları elle de yapabilirsiniz. Arttırılmış voltaj korumasına (EVP) da sahip olan RAM'ler 2.3 V ve daha üzerine çıkabiliyor. Biz testlerimizde RAM'i 2.3'e kadar zorlayarak 1.100 MHz'e çıkabildik ama dilerseniz ürünü daha fazla da zorlayabilirsiniz. Bu testlerimizde hiç kuşkusuz ürünün üzerindeki soğutma sistemi etkili bir rol oynadı. Çünkü fazladan bir soğutma sistemi kurup test etmedik. Ömür boyu kullanım garantisine sahip olan OCZ PC2 8500 OCZ2N10662GK, performans meraklıları için iyi bir tercih.
Özetle

Esnek hız aşırtma performansı ve etkili soğutma yetenekleriyle ön plana çıkan, şık bir RAM seti.

OCZ PC2 8500 OCZ2N10662GK Teknik Özellikleri
Ürün Modeli OCZ PC2 8500 OCZ2N10662GK
Ürün Türü Bellek
CHIP Online Notu 68
Üretici OCZ
Teknik Detaylar
Bellek Tipi DDR2
Kapasite 2 GB (2X 1024)
Sınıf XMP
Hız 1066 MHz
Gecikme 5-5-5-15
Voltaj 2.1V

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

OCZ çok iyi ürünleri uygun fiyata satıyor ,ömür boyu garanti de cabası .

(esnek hız aştırma )
33mhz mi esnek ?

bende var bunlardan coook memnunum valla

OCZ nin bazı bellekleri overclock konusunda ciddi anlamda takoz. Sadece reklam butcesi cok geniş bir firma. Bellek dışındaki ürünlerine lafım yok.

RAM KONUSUNDA KİNGSTON DERİM BASKASINI TANIMAM

"RAM KONUSUNDA KİNGSTON DERİM BASKASINI TANIMAM"

O zaman daha çok okumanız lazım sizin çoook.

bence kingston felan yalan abicim ocz gibi ram yok performans süper bakın bu ramlerden var bende 2gb ama ben 4gb ye kadar çıkarıyorum tık kasma yok aynı performans hiç düşmüyo olurmu dedirtecek şekilde süper zaten görev yöneticisinden baktıgınızda ram sınırı bellidir o sınıra kimi ram dayanır kimi ram dayanamaz ocz nin bu ramleri 4500sını gösteri ve ben 4gb kullanıyorum kasma die bişi yok mükemmel tavsiye ederim overclock olarakta süper

Bu ürün ne kadar sipariş aliniyormu

Sen de yorum yaz