OCZ Reaper HPC PC3-16000 incelemesi OCZ Reaper HPC PC3-16000: Profesyoneller için

Performans konusunda rakiplerinden üstün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek performans
  • Etkili soğutma
  • Esnek hız aşırtma
OCZ3RPR2000LV6GK kodlu OCZ Reaper HPC PC3-16000 DDR3 bellek kiti, Core i7 işlemciler ve Intel X58 yongasetli anakartlar için özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı bir bellek kiti. 2000 MHz DDR3 frekansına kadar çıkabilen RAM'ler, bu yüksek hızda aşırı ısınmamaları için özel bir nikel kaplamalı bakır ısı borulu soğutucuya sahipler. HD video, yüksek kaliteli müzik editleme, üst düzey grafik uygulamaları gibi yüksek bant genişliğinin çok önemli olduğu uygulamalar ve oyunlar için ideal bir seçim olan bellek kitinin, 32 bit işletim sistemleri 3GB üzerindeki bellekleri adresleyemediğinden, 64 bit Windows işletim sistemiyle birlikte kullanılması öneriliyor. Bu sayede maksimum performans elde edilebiliyor. OCZ yeni nesil üç kanallı bellek serilerini daha düşük çalışma gerilimiyle sunuyor. Belleklerin daha düşük gerilimle çalışmaları sayesinde ömürleri de artıyor. OCZ üç kanallı bellek modelleri %100 stres testi uygulanarak etiketleniyor. Bellekler üç kanallı olarak bir arada test edildiklerinden, uyum problemi çıkartmadan birlikte çalışabiliyorlar. Öte yandan RAM'lerin üzerindeki ısı borularının biraz yüksek olması, kasa ve işlemci fanı seçimini kısıtlayabiliyor.
Özetle

Performansı ile fiyatının hakkını veren bellek seti, Core i7 tabanlı profesyonel sistemler için en ideal bellek kitlerinden birisi.

OCZ Reaper HPC PC3-16000 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli OCZ Reaper HPC PC3-16000
Ürün Türü Bellek
CHIP Online Notu 85
Üretici OCZ
Teknik Detaylar
Bellek Tipi DDR3
Bellek sayısı 3
Kapasite 6 GB
Gecikme 9-9-9-30
Hız 2000 MHz
Voltaj 1.65V

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Z harfine kurban :D her modeli çok iyi ,bellek alacaksın OCZ alın ,Kingston falan hikaye .

ben bir ocz islemci fanı aldım kaburator gibi bisey gayet güzel calısıyor buda denemeye deger bir ürüne benziyor

ürün sadece entegre bellek kontrolcülü işlemcilerde çok bariz fark yaratabilir ama eski moda fsb ile çalışan işlemcilerde bir + getiri sağlayamaz asla.core i7 de entegre bellek kontrolcülü zaten başka yere çekmeyin bellek kontrolcüsü içinde olan işlemci deyince amd falan diye gene yolu sapıtmayın zaten amd ilk çıkardığı 64 bit işlemciden beri kullanıyor.

gıgbyte x58ud7a anakartta da bu 2000 mhz grebılsem, anakartı ıthalatcıya gonderdım acaba benmı hata yapıyorum dıye ama onlarda 1800mhz kaldı oda stabıl degıl bıos guncellemsı de tamam en sonunda kartı ıde alacaklarını soyledıler bakalım sımdı yenı bır kart arayısına gırcez gıbı

Sen de yorum yaz