Olympus E-30 incelemesi Tek kusuru fiyatı

LCD ekranı ile fark yaratan orta sınıf bir SLR.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek fotoğraf kalitesi
  • Başarılı imaj sabitleme
  • Yüksek fiyat
CF bellek kullanıyor.

SLR fotoğraf makineleri arasındaki rekabet görülmeye değer. Üreticiler farklı özelliklerle donattığı modelleri kıyasıya çarpıştırdıkça bize en uygun modeli seçmek de daha zevkli hale gelirken daha da zorlaşıyor. Olympus Türkiye tarafından Test Merkezi'mize gönderilen E-30, orta sınıf bir SLR. Gövdeyi elinize aldığınızda hemen bunun giriş seviyesi bir makine olmadığını anlıyorsunuz. Kullanılan malzeme ürünün sunduğu özellikler gerçekten de etkileyici. Yüksek fotoğraf kalitesiyle bizi etkileyen makinenin gövdede bulunan geliştirilmiş imaj sabitleme özelliği sayesinde hangi objektifi kullanırsanız kullanın, özellikle düşük ışık şartlarında performansınız görece iyi olacaktır. Zira iki farklı modu bulunan imaj sabitleme özelliği hem X ekseninde, hem de X ve Y ekseninde etkili olabiliyor. Dönebilir LCD ekran sayesinde esnek bir kullanım sunan makine, CF bellek kullanıyor. Bu sınıfta standart olan üst kısımdaki LCD ekranda, çekim detaylarını görebilirsiniz. Ayrıca Live View özelliği tabii ki unutulmamış. Video çekim özelliği olmayan makinede ses ötesi toz filtresi ise algılayıcıyı temizlemek için en önemli yardımcınız.

Özetle

Eğer giriş seviyesindeki SLR modelleri sizi tatmin etmiyorsa bütçeniz elveriyorsa Olympus E-30 zengin özellikleriyle sizi çok mutlu edebilir.

Olympus E-30 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Olympus E-30
Ürün Türü DSLR Fotoğraf Makineleri
CHIP Online Notu 85
Üretici Olympus
Teknik Detaylar
Algılayıcı 4/3" NMOS, 13.1 Megapiksel
Maksimum çözünürlük 4032 x 3024
Kit objektif 14-54mm (28 - 108mm), F2.8-3.5
LCD 2.7", 230.000 piksel (dönebilir)
Boyutlar 142 x 108 x 75 mm
Ağırlık 665 gr

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

çok cazip geldi.ama referansını alabileceğim kullanıcı adı yada deneme çekimlerini görmek benim için daha teşvik edici olur.Birde fiatı tabii ki....

Güzel bir fotoğraf makınesi detalariylen...kulananımı denemeye değer tabiki fiati de onemli...

Sen de yorum yaz