Presonus Inspire 1394 incelemesi Profesyonel kayıtlar için

Amatör müzisyenlerin profesyonel stüdyoları aratmayacak nitelikte kayıt yapabilmesini sağlayan ürünler çeşitleniyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek kaliteli çok kanal ses kaydı
  • Başarılı yazılım paketi
  • Üzerinde ses seviye düğmesi yok
Aygıt, bilgisayarla bağlantı için yüksek hızlı Firewire arabirimini kullanıyor ve dört adet Inspire'ı birbirine bağlayıp eşzamanlı kaydedebileceğiniz kanal sayısını artırmanızı sağlıyor. Kaliteli işçiliğiyle göz dolduran cihazın girişlerinin ön panelde olması, ergonomiye katkıda bulunsa da ses düzeyine müdahale edebileceğiniz bir düğme olmaması, sizi yazılım tabanlı kontrol paneline bağımlı kılıyor. Presonus Inspire'ın ön güçlendiriciyle donatılmış çalgı ve mikrofon girişleri sayesinde kayıtlarınızı başarıyla yapabilir, efektleri düşük gecikmeyle uygulayabilirsiniz. Aygıtın yanında Cubase LE ve Sony Acid'in yanı sıra, çok sayıda kaydedilmiş sample, ritm ve loop da mevcut.
Özetle

Bilgisayarınızı tam teşekküllü bir kayıt stüdyosuna dönüştürmek için ideal.

Presonus Inspire 1394 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Presonus Inspire 1394
Ürün Türü Ses Kartı
CHIP Online Notu 85
Üretici Presonus
Teknik Detaylar
Arabirim Firewire
Örnekleme hızı 24 bit 96 KHz
Girişler 2 XLR, 1/4 inç jak, stereo RCA
Çıkışlar Stereo RCA, 3,5 mm TRS ve kulaklık
Uyumluluk Mac (Core Audio), PC (WDM / ASIO 2.0)

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

inspire'yi 4 ay kullandım çok memnundum fakat daha sonra 2 şarkı dinlediğimden yarısında kopuyordu ve terar açıp kapattığımda ses kartını tekrar ses geliyordu.Fakat oda uzuzn sürmüyordu.2 yada şarkıdan sonra tekrar kesiliyor.Bunun sebebi softwareden mi kaynaklanıyor? yoksa benim pc denmi kaynaklanıyor.Format attıktan sonrada denedim ne biliyim herşeyi denedim eski randımanına gelmedi?

bizde var kalitesi cok kötü

ya arkadaslar bende kurulum yapamıorm kırmızı mavı yanıo sonuo daha evelkı ses aygtlarımı kaldırdm yok yok yok napmam gerkıo yardım edeblcek varmıdır

ben 1 senedir kullanıyorum hiç memnun değilim aldıgım kalite çok dandik m audio 24 96 tavsıye edıyorum

Ben de kuramadım bu ses kartını, yardım edebilirseniz sevinirim.

Bu ses kartı müzik yapımında kullanılan giriş seviyesinde amatör kullanıcılar için geliştirilmiş harici bir ses kartıdır. Bu tür ses kartlarının incelemesinin, müzikle uğraşan uzmanlar tarafından yapılması gerektiğini düşünüyorum. Zira bu ses kartlarında kaliteyi etkileyen, ve ancak müzik üretimiyle uğraşan kullanıcıların bileceği faktörler var. Bu ses kartında bulunan mikrofon ve gitar girişi yükselteçlerinin sizleri pek tatmin etmeyeceğini düşünüyorum.

Sen de yorum yaz