Probook U12 incelemesi Fiyat/performans kralı

Oynat Probook U12 AMD MV40 işlemcisi ile dikkat çekiyor
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

399 dolara satılan Probook U12, 12.1" kategorisinde fiyat/performans oranı en yüksek netbook olduğunu kanıtladı.

AMD MV40 işlemcisi ile dikkat çekiyor

Ülkemizdeki fiyat/performans oranı en yüksek masaüstü bilgisayar modellerini piyasaya süren firmalardan biri olan PRO 2000 tarafından test merkezimize yollanan Probook, ilk bakışta AMD MV40 işlemcisi ile dikkat çekiyor. Intel'in HyperThreading desteğini de hesaba kattığımızda çift çekirdekli işlemcisi N450'den daha yüksek bir performansa sahip olan bu işlemci, Atom'dan 10 Watt daha fazla güç tüketiyor. Buna karşın AMD yonga setinden oluşan sistem, boşta 25 Watt, ortalama 30 Watt ve yük altında da en fazla 40 Watt güç tüketiyor. Beraberinde 6 hücreli bir pil ile gelen U12, kullanım şeklinize bağlı olarak 4 saatten fazla pil süresi sunabiliyor. 12.1" LCD ekrana sahip olan U12, 1366 x 768 çözünürlük ile de 720p videoları mükemmel bir biçimde gösterebiliyor. Ürünün üzerinde yer alan dâhili ATI 3200 ekran kartı da piyasadaki birçok netbook ekran kartından çok daha yüksek bir performansa sahip. U12'de 2 adet USB ve bir adet de HDMI portu yer alıyor.

Probook U12 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Probook U12
Ürün Türü Netbook
CHIP Online Notu 85
Üretici Probook
Teknik Detaylar
Ekran 12.1", 1366 x 768 HD Ready
İşlemci AMD Neo MV40 1.6 GHz
Sabit Disk 250 GB SATA
Kablosuz erişim 802.11b/g, Bluetooth
İşletim sistemi Windows 7 Starter
Ağırlık 1.57 Kg

Alternatifleri

Probook'tan 216 gram daha hafif olan Mobee Slim, 349 dolara satılıyor fakat söz konusu performans olduğunda Probook önde.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

İşin içinde AMD olduğunda fiyat performans oranı çok yüksek ürün çıkması kaçınılmazdır.intel adı gibi entel dantel marka :)

@20 Ekim 2010 10:59 sen bi 10 Asır teknoloji oku kardeş. AMD artık intelin zekatı sayılacak kadar geride

ürün işçiliği ve teknik servisi inanılmaz kalitesiz.

bunu da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

yazılım yetersiz. hatta yok gibi bişey.

ürünün işçiliği berbat yazılımı hiç bi yerde bulunmuyor.piyasada yok denecek derecede

işçilik, teknik servis yok gibi birşey. dershaneye 8 tane aldık bin pişman olduk. performansı iyi ama arada bir kilitleniyor. ekranların üstündeki kapaklar çıkıyor. bir tanesinin işlemcisi yandı, iki tanesininde pili çalışmıyor. altta bir hoparlörü var hepsinde ses çıkmıyor. hor kullanılmadığı halde hemen dökülmeye başladı !

..kardeşim bunlarda diğerleri gibi aynı iç donanımı kullanıyor..ana kartlar işlemciler vs...nasıl bulamazsınız ...

bu cihazda 3g slotu varmı ???

Bence kalitesi çok çok üstün.Performansı daha pahalı netbooklardan bile iyi.Yazılım da gayet yeterli.Ben negatif olarak iki şey söleyeceğim.Birincisi aygıt yöneticisinde bir adet tanıtamadığım aygıt var.Bu çok önemli değil.Asıl sorun yük altında ürün reset atıyor.Bunu bios ayarlarıyla oynayarak çözmek mümkün ama bios ayarları yetersiz ve güncel bios bulabilmiş değilim.

probook laptop aldık ama aldığıma pişmanım küçücük bi parçasının bile bulamıyoruz parçasını istedik geçiremeyecklerini söylediler yeni bir laptop ama kesinlikle başka marka alacağım.

Sen de yorum yaz

Turhost