QNAP TS-659 Pro incelemesi Profesyonel çözüm

Artan depolama ihtiyacınıza cevap verecek zengin özellikli bir NAS sunucusu.

CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün seçimi

QNAP'ın TS-659 Pro NAS cihazı donanımsal ve yazılımsal özellikleri ile bir depolama aygıtından çok başlı başına bir bilgisayar. Verilerinizi AES 256-bit şifreleme ile koruyabilen TS-659 Pro aynı zamanda bir dosya, FTP, MySQL, web, iTunes veya yazıcı sucusu olarak da kullanılabiliyor. Ürünün çoklu ortam istasyonu özelliği ise resimlerle slayt gösterimi özelliği sunuyor. UpnP ortam sunucusu ise DLNA 1.5 destekli televizyon, PlayStation 3 gibi cihazlardan video, müzik gibi çoklu ortam dosyalarını görüntülemenize imkan tanıyor. Yine de TS-659 Pro'nun aslında işletmeler için düşünülmüş bir depolama çözümü olduğunu belirtelim. Zira ürün şirketinizdeki dokümanlar, e-postalar ve uygulamaları depolamak için güvenilir, uygun fiyatlı ve genişletilebilir bir çözüm sunuyor.

Özetle

Altı adet sabit diski çok farklı modlarda ister güvenlik ister depolama ön planda olarak kullanabilen başarılı bir NAS cihazı.

QNAP TS-659 Pro Teknik Özellikleri
Ürün Modeli QNAP TS-659 Pro
Ürün Türü Harici Disk
CHIP Online Notu 85
Üretici Qnap
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Atom D510 1.66GHz
İşletim sistemi Linux
Hafıza 1 GB DDR2
Yuva 6 x 3.5" veya 6 x 2.5'' SATA I/II
Giriş çıkışlar 2 x Gb LAN, 5 x USB 2.0, 2 X eSATA
Görüntü D-Sub

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Güzel ama cok pahali bir nas . Ancak orta ve buyuk isletmelerin isine yarar diye dusunuyorum bu sartlarda yoksa 2000€dan fazlaya geliyor hddlerle birlikte.

Sen de yorum yaz