Quadro Soft Touch 2 Plus incelemesi Soft Touch 2'yi inceliyoruz

Tabletinizi çocuğunuzla paylaşmak istemiyor musunuz? Soft Touch 2 incelememiz ilginizi çekebilir.

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
68
  • Uygun fiyat
  • Android 4.4.2
  • Çift çekirdekli işlemci
  • Ön ve arka kamerası var
  • Ekran solgun
  • Bluetooth yok
  • Rakiplerinden sıyrılamıyor

Cep telefonlarını takiben tabletlerin de her eve girmeye başlamasıyla birlikte elbette çocukların bundan etkilenmemesi düşünülemezdi, keza öyle de oldu. Çocuk sahiplerinin cep telefonları ve tabletleri yalnızca onlara ait değil, aynı zamanda çocuklarının da. Evet, dışarıda kullandığınız cep telefonunuz eve geldiğinizde çocuğunuz için mükemmel bir oyun aracı haline geliyor; elbette tabletler de öyle. Akıllı telefon ve eli yüzü düzgün tabletlerin fiyatlarını da göz önünde bulundurduğumuzda, elbette her ebeveyn telefon ve tabletini çocuğuna vermeyi gönlünden geçirmiyordur. Özellikle de yaş seviyesi aşağıdaysa...

İşte bu gibi durumlarda ebeveynler fiyatı ucuz alternatiflere yöneliyorlar. Bugün inceleyeceğimiz Quadro'nun Soft Touch 2 Plus tableti gibi.

Uygun fiyatlı seçenek

Quadro'nun bugün inceleyeceğimiz Soft Touch 2 Plus tableti fiyatı oldukça uygun bir model olarak raflarda yer alıyor. Böylece her bütçede kendine yer bulabilecek olan tablet, 7 inç boyutunda bir ekranın sahibi. 7 inçlik ekranının çevresinde yer alan ince çerçeveyle birlikte görünümüyle de kompakt yapıda olan tabletin hem ön hem arka kamerası bulunuyor. Ön kamerasıyla 0.3 megapiksel, arka kamerasıyla ise 2.0 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekebilen tablet, böylece fotoğraf ihtiyacını da karşılıyor.

Çift çekirdekli işlemciyle çalışan Soft Touch 2 Plus, 1 GB RAM sahibi. Ayrıca 8 GB'lık dahili hafızası da mevcut. Böylece oyun ve uygulamalar için yeterli alan sunuluyor. Öte yandan hafızayı genişletme şansı da mevcut. microSD kartla beraber 32 GB'a kadar hafızayı genişletebiliyorsunuz.

Oyun ve uygulamalar için çocuğunuz için ideal bir tablet olabilecek gibi bir grafik çizen Soft Touch 2 Plus'a elbette piyasada farklı rakipler de mevcut. Performans olarak rakipleriyle eşdeğer olsa da bu tabletin en büyük handikabı ise bizce ekranı. Ekran panelinin beyaz dengesi bir yana renkleri de oldukça soluk gösterdiğini söyleyelim.

Özetle

Özellikle ebeveynlerin çocuklarına almak isteyebilecekleri uygun fiyatlı bir tablet olan Soft Touch 2 Plus, giriş seviyesinde yer alıyor. Tableti bu kapsamda değerlendirdiğimizde düşük fiyatı da göz önünde bulundurularak tercih edilebilir.

Soft Touch 2 Plus'ın fiyatı ise 149 TL dolaylarında.

Kimler Almalı

Soft Touch 2 Plus, özellikle ebeveynlerin çocuklarına almak isteyebilecekleri uygun fiyatlı bir tablet olabilir.

Quadro Soft Touch 2 Plus Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Quadro Soft Touch 2 Plus
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 68
Üretici Quadro
İşletim Sistemi Android 4.4.2
İşlemci ARMv7
İşlemci Hızı 1.3 GHz
Çekirdek (CPU) 2
Ekran Teknolojisi TN
Ekran Boyutu 7.0 inç
Ekran Çözünürlüğü 600 × 1024 px
Grafik İşlemci PowerVR SGX 540
Bellek (RAM) 1 GB
Dahili Depolama 8 GB
Arttırılabilir Depolama 32 GB
Ön Kamera 0.3 MP
Arka Kamera 2.0 MP
Wi-Fi Var
NFC Yok
3G Yok
GPS Yok
LTE (4G) Yok
Bluetooth Yok
MicroSD Var
HDMI Var
USB Var
Boyutlar 193 × 114 × 10.4 mm
Ağırlık 320 gr.

Alternatifleri

Soft Touch 2 Plus'a alternatif olarak kullanıcılar Prestigio Multipad 7.0'ı da tercih edebilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Ben memnun degilim ekrani kirildi parcasi bulunmuyor nasi tablet

bunebu çok yavaş ben sinirden kırdım ikiye ayırdım insanın kırası geliyor iki kamerası16mp flaşlı olsun 8 çekirdek işlemciolsun sim kart desteği olsun bunu 4 ınc yapın şarj aleti ince uçlu olmasıntek usb girişli hdmi girişi bulunsun çakma herifler soket ve batarya bağlantısı j0711AS Y30 40P 8G1G-LG*LED*HRF150127 YAHU BUNUN ORJİNALİNİ TAKIN ALTIMDAKİ ZİYARETÇİYE KATILIYORUM BUNLARI ÜRETİCİLERİNE SÖYLEYİN FİYATI 60TL OLSUN BENİM İSTEDİKLERİM YAPILACAK OYÜZDEN BANA BEDAVA VERİLECEK BU KADAR BASİT

HA BU ARADA ŞARJI ZOR BİTSİN VE 10DK DE ŞARJ OLABİLSİN

YAHU BU TAM KIRMALIK TABLET İLŞLETİM SİSTEMİ WİNDOVS MİCROSOF T OLACAK

Sen de yorum yaz