Samsung HT-E455 incelemesi Sinema salonlarından asıl vazgeçme nedeniniz.

CHIP ONLINE Notu
98
  • Tam boy hoparlörlerle güçlü ses
  • Karaoke ve USB destekleri
  • MKV desteklenmeliydi.
Özetle

Samsung HT-E455 kesinlikle olumsuz bir eleştiriyi hak etmiyor. Blu-ray desteği bize göre önemli bir eksiklik değil ancak beklentisi olanları üzebilir. Tam boy hoparlörler, sunulan ek özellikler ve karaoke desteği ile birçok beklentiye cevap verebiliyor.

Salonunuza sinema atmosferi kazandırmak için iyi bir ses sistemine sahip olmanız şart.

İnce yapıda ve mükemmel bir görüntü kalitesi sunan LED aydınlatmalı televizyonunuzu güçlü bir ses sistemiyle pekiştirmek iyi olmaz mıydı? İşte Samsung HT-E455 bunun için var. Tam anlamıyla bir sinema sistemi olan Samsung HT-E455, 5.1 standardında çevresel ses üretiyor ve 1000W gibi üstün bir RMS gücüne ulaşabiliyor. Sistemde birçok benzer üründe olduğu gibi optik medya oynatıcı ve yükseltici bir arada sunuluyor. Henüz Blu-ray'in tam anlamıyla kıvama gelmediğini düşünüyorsanız, DVD desteği yüzünden Samsung HT-E455'le aynı evi paylaşma ihtimaliniz yükseliyor.

Bahsettiğimiz gibi Samsung HT-E455 sadece DVD türünü destekliyor ve Blu-ray listede değil. Doğal olarak kullanıcıların karşısına daha uygun bir fiyat etiketi çıkıyor. Optik medya veya USB arabirimini kullanarak sıkıştırılmış olarak kodlanan videoları kolaylıkla izleyebilme şansınız var. DivX ve XviD gibi yaygın türlere destek var. MKV desteği yok ama olsa kesinlikle daha iyi olabilirdi. Ses dosyalarında da sıkıştırılmış ve yaygın olarak kullanılan MP3 ve WMA destekleniyor. Samsung HT-E455'in en önemli özelliklerinden biri görüntü ölçekleme teknolojisini içermesi. Böylece izlediğiniz video 1080p çözünürlükte olmasa bile önceden analiz edilerek kalitesi yükseltiliyor. 1080p görüntüler kadar net olmasa bile DVD'lerden daha kaliteli bir hal alıyor. Böylece eski içerikler yeniden hayat buluyor.

Tam boy hoparlörleriyle size sinema salonunu aratmayan Samsung HT-E455'in karaoke özelliği de var. Ana ünitenin ön yüzünde iki adet 6.3 mm'lik mikrofon girişi var ve böylece karaoke partileri yaparak eğlenceyi katlayabilirsiniz. Başka ünitelerden gelen çevresel sesi kullanabilmek adına sistemde optik ses girişine yer verilmesi ise en önemli artılardan biri.

Samsung HT-E455 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung HT-E455
Ürün Türü Ev Sinema Sistemi
CHIP Online Notu 98
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Standart 5.1
Güç 1000W
FM Radyo Var
USB Desteği Var
Boyutlar 430 x 58 x 250 mm

Alternatifleri

Bahsi geçen tüm özellikleri bir arada arıyorsanız seçenekler azalıyor ve Blu-ray şart değilse birçok alternatif bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Apartman dairesinde otuyorsanız bu kadar güçlü sisteme gerek yok sesi açamadıktan sonra ne yapacaksınız 1000W sistemi

fazlasıyla lüzumsuz.....

2013 te hala dvd seyreden yaşamasın. dinozorların nesli tükendi

Ürünün Aynısı bende var. Ses mükemmel. Fakat Bu üründe Karaoke özelliği YOK! , mikrofon çıkışı yok. Bana da karaoke var diye satıldı bu ürün . İnternetten Satın almıştım..Ürün Eve geldikten sonra hayal kırıklığına uğradım. Samsung tüketici hattına da düzeltilmesi için durumu bildirdim. Ama hala ürünü karaoke mevcut diye satmalarını anlam veremiyorum.

optis ses girişi varsa alıcam ama ses kalitesini merak ediyorum. pc için 4+1 creative alacağıma bu daha uygun fiyatlı ama merak ettim müzik dinlemek için ses kalitesi nasıl. sinema için değil oyun ve müzik için kullanıcam

Sen de yorum yaz

Turhost