Samsung Soul U900 incelemesi Ruhunuza dokunacak

Birisi dokunmatik, iki adet ekrana sahip olan Samsung Soul pratik kullanımıyla işlerinizi kolaylaştıracak.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Yaratıcı tasarım
  • Ses kalitesi
  • Ergonomi
Samsung Soul U900 üzerinde kullanılan Bang&Olufsen ICE Power teknolojisi sayesinde ürünün üzerindeki hoparlör son derece temiz bir ses veriyor. Fakat asıl farkı ürünle beraber verilen kulaklıkları kullandığınız zaman anlıyorsunuz. Bu kulaklık seti aynı zamanda cep telefonunuzla ellerinizi kullanmadan da konuşabilmenizi sağlıyor. Ürünün 4 zum'a sahip 5.0 megapiksel kamerası gece çekimleri için bir flaşla desteklenmiş. Açıkçası kameranın çekim menüsü ve sunduğu mod'lar neredeyse bir kompakt fotoğraf makinesinde görmeye alıştığımız çeşitliliğe sahip. Fotoğraf kalitesi ise yanınızda başka bir fotoğraf makinesini taşıma ihtiyacı duymayacağınız kadar yüksek. Ayrıca telefonda FM radyo da bulunuyor. 4 saat konuşma ve 400 saat bekleme süresi vaat eden Samsung Soul U900'le beraber gelen PC Studio 3 yazılımı ise hem isim listenizi bilgisayarınıza yedeklemeniz, hem de fotoğraf, müzik gibi dosyaların aktarımında kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Özetle baktığınızda Samsung'un yeni ürünü sahip olduğu özelliklerle kullanıcıları memnun edebilecek bir cep telefonu. Taşıma kolaylığının yanı sıra dokunmatik ekran ile menü ekranını birbirinden ayırarak kullanıcıya büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Tuşlar

Genelde dokunmatik ekranlı telefonlarda en büyük korku dokunmatik tuşları kullanırken yanlışlıkla diğer tuşlara basmaktır. Açıkçası alttaki 1,2 inçlik (3,2 cm) ekranda, dev elli değilseniz, bir kullanım sorunu yaşamayacaksınız. Tuşların konumu son derece uygun ve kullanım da bir o kadar kolay. Yalnız dokunmatik ekranın rahatlığına alışmanıza rağmen sık sık ekranın üstünde bulunan iki tuşu da kullanmak zorunda kalıyorsunuz, ki bu da kullanım keyfini biraz azaltıyor.

Telefonu yukarı kaydırıp tuş kilidini açtığınızda dokunmatik ekranda Google kısa yolunu görüyorsunuz. Bu da telefonun WAP için üretildiğinin en açık örneklerinden. Zaten ürünün ön tarafında bulunan kamera daha ilk bakışta telefonun 3G özelliğini de size gösteriyor. Ayrıca mesaj, rehber gibi birçok özelliğe kolayca ulaşabileceğiniz kısa yol menü tuşu da unutulmamış. Aynı tuşun karşı tarafında yani telefonun solunda ise video call hızlı tuşu var.

Özetle ülkemize 3G geldiğinde bu telefon ile yeni teknolojiyi kullanmaya çoktan hazır olacaksınız ve teknolojiyi en hızlı şekilde kullanabileceksiniz.

Eğlenceye gelince

Samsung Soul U900 üzerinde kullanılan Bang&Olufsen ICE Power teknolojisi sayesinde ürünün üzerindeki hoparlör son derece temiz bir ses veriyor. Fakat asıl farkı ürünle beraber verilen kulaklıkları kullandığınız zaman anlıyorsunuz. Bu kulaklık seti aynı zamanda cep telefonunuzla ellerinizi kullanmadan da konuşabilmenizi sağlıyor.

Ürünün 4 zum'a sahip 5.0 megapiksel kamerası gece çekimleri için bir flaşla desteklenmiş. Açıkçası kameranın çekim menüsü ve sunduğu mod'lar neredeyse bir kompakt fotoğraf makinesinde görmeye alıştığımız çeşitliliğe sahip. Fotoğraf kalitesi ise yanınızda başka bir fotoğraf makinesini taşıma ihtiyacı duymayacağınız kadar yüksek. Ayrıca telefonda FM radyo da bulunuyor. 4 saat konuşma ve 400 saat bekleme süresi vaat eden Samsung Soul U900'le beraber gelen PC Studio 3 yazılımı ise hem isim listenizi bilgisayarınıza yedeklemeniz, hem de fotoğraf, müzik gibi dosyaların aktarımında kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

Özetle baktığınızda Samsung'un yeni ürünü sahip olduğu özelliklerle kullanıcıları memnun edebilecek bir cep telefonu. Taşıma kolaylığının yanı sıra dokunmatik ekran ile menü ekranını birbirinden ayırarak kullanıcıya büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Sonuç: Farklı tasarımını ile bir cep telefonundan beklenen tüm özelliklerle birleştirerek kullanıcıya sunan Samsung, pazardaki iddiasını sürdürmeye devam ediyor.

Özetle

Farklı tasarımını ile bir cep telefonundan beklenen tüm özelliklerle birleştirerek kullanıcıya sunan Samsung, pazardaki iddiasını sürdürmeye devam ediyor.

Samsung Soul U900 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Samsung Soul U900
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 68
Üretici Samsung
Teknik Detaylar
Ekran 2,2 inç 16m TFT LCD
Bellek 100 MB flash, Micro SD yuvası
Boyut ve ağırlık 105,9 x 49,5 x 12,9 mm 112g
Frekans bandı 900/1.800/1.900 MHz
Kamera 5.0 MP
Diğer 3G, WAP, MP3, video, Bluetooth

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

tel hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorumlarınızıbekliyorzzz.....

iyi gunler ben samsung kullaniyorum ama bu modelini gormedim internetten bakip etkiledigim icin turkiyrden siparis verdim ve geliyor umarim memnun kalirim kalmassam yine bir yorum yaparim ama sunu soyliyim telefon dan anlarim ve seciciyim ben bunu tercih ettiysem yanilmam harita muhendisi aLi

bu telefonu kullanıyorum.tasarım kullanım harika ama nokıa alışkanlığınız varsa menu hakkında aynı şeyi söyleyemeyeceğim. bilgisayar aktarımında özellikle oyun, sıkıntı yaşayabilirsiniz. yine de verdiğiniz paranın hakkını veriyor.

Samsung U900 SOUL Alalı 7 ay oldu iyi bir telefon denilebilir niye derseniz süper değil yani herşeyi yanınızda taşımanın verdiği özellik seçeneklerinin yanında bir de rehavet oluşuyor fakat tam istenileni istediğiniz zaman veremiyor örneğin 5 mg lık çözünürlük altatmasın ve kamera ayarlarınızı fabrikanın ayarladığı moda sürekli geri çevirmesi de sıkıntı oluşturyor ve kayan kapak sistemi ile mic 'nun kapak altında kalması yada yazılımdan olsa gerek kapağı kaydırmadan eller serbest özelliği megafon ( hoperlör ) özelliğini açamamak da ayrı bir sıkıntı ve eğer görme azlığı çeken kişiler için söylüyorum ( küçük karakterlerde ) JAVA uygulamaları mesela çok küçük tabiren , karınca dusaı gibi büyüteç gerekli olabilir tuş kilidi açmak için ise hala iki tuş özelliği bu alete yakışmamış diyebilirim nedeni kullanıcı tarafından fark edilenilir saydam tuşları sayesinde elde ettiği avantajı dezavantaja çevirmiş durumda yani tuş kilidi açmak için tek tuş ve onuda basılı tutma tekniği ile halledebilirdi Samsung Fotoğraflarınızı gömek istediğinizde yavaş ve akıcı olmayan bir şeklide geçiş yapması da ayrı bir sıkıntı kutusunda gelen stero kulaklığın sizi arayan kişi esnasında ses ile uyarı yapmaması da düşünülmesi gereken bir husus fakat iyi bir yani var kulaklıktan müzik dinlerken müziği yavaş bir şekilde alması ve görüşme sonrası yavaşca vermesi ise iyi bir olay belki çoğu markada vardır ama bilmeyenler açısından yazmak istedim :) Son olarak yazmadan edemicem şu an alsaydım kalan taksitler ile yenisini alıyor olabilmek ayrı bir üzüntü :)) 5 taksit kadlı da hehe :)) ne demek istediğim anlaşılmıştır umarım ama geleneksel olarak demek gerekirse benim telefonum süper üzerine tanımam heheh:)) yoğurdum ekşi değil hesabı bana kızanlarda olur şimdi ama içimden gelen şekli ile bunlar ama harbiden zarif ince ve gösterişli bu kadar küçük bi alet ile çok şeyi sorulduğunda yaaaa hıh bende de var be abi demek de zevkli
neyse Genel olarak koreli kardeşlerimizin malı nede olsa iyidirler ...

arkdaşlar bnde telefonumu sattım u900 almayı düşünüorum bi yakınımda var baktım kamerası gayet ii seside samsungların diğerine göre ii seviye 14e kdar çıkıo zaten en fazla 14,15 olur samsunglarda ama ses kalitesi istiosanz i450 alın oda bi arkdaşımda vardı sordum kamerasıda ii dedi önde kamerası varmş ama görüntülü aramalar içn kullanılıomş seside gayet iiyiymiş n95e benzetmişler dio özellkleride ii ama genede sz bilrsnz bnde kararszm ama aklımda kamera açısından samsungu almayı düşünüorum hiç kullanmadım marka olarak zaten ses pek önemli dil bnm için genelde hep sessizde olr telefonum arkdaş ortamlarında açar dinlerm ve seside bnce gayet ii ama yinede siz bilrsnz arkadaşlar

şarjı 2 gün dayanıyor o sıkıntısı var sinir oluyormmmm:S

arkadaşlar ben de bu telefonu almak istiyom etrafımda kimse kulanmadıgı için bilmiyom kalitesini herhangi güzel ve gerçek yorum yaparmısınız!!

Sen de yorum yaz