Ruhunuza dokunacak

Birisi dokunmatik, iki adet ekrana sahip olan Samsung Soul pratik kullanımıyla işlerinizi kolaylaştıracak.

Samsung Soul U900 İnceleme
CHIP Online Notu 68
  • Yaratıcı tasarım
  • Ses kalitesi
  • Ergonomi

Samsung Soul U900 üzerinde kullanılan Bang&Olufsen ICE Power teknolojisi sayesinde ürünün üzerindeki hoparlör son derece temiz bir ses veriyor. Fakat asıl farkı ürünle beraber verilen kulaklıkları kullandığınız zaman anlıyorsunuz. Bu kulaklık seti aynı zamanda cep telefonunuzla ellerinizi kullanmadan da konuşabilmenizi sağlıyor. Ürünün 4 zum'a sahip 5.0 megapiksel kamerası gece çekimleri için bir flaşla desteklenmiş. Açıkçası kameranın çekim menüsü ve sunduğu mod'lar neredeyse bir kompakt fotoğraf makinesinde görmeye alıştığımız çeşitliliğe sahip. Fotoğraf kalitesi ise yanınızda başka bir fotoğraf makinesini taşıma ihtiyacı duymayacağınız kadar yüksek. Ayrıca telefonda FM radyo da bulunuyor. 4 saat konuşma ve 400 saat bekleme süresi vaat eden Samsung Soul U900'le beraber gelen PC Studio 3 yazılımı ise hem isim listenizi bilgisayarınıza yedeklemeniz, hem de fotoğraf, müzik gibi dosyaların aktarımında kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Özetle baktığınızda Samsung'un yeni ürünü sahip olduğu özelliklerle kullanıcıları memnun edebilecek bir cep telefonu. Taşıma kolaylığının yanı sıra dokunmatik ekran ile menü ekranını birbirinden ayırarak kullanıcıya büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Tuşlar

Genelde dokunmatik ekranlı telefonlarda en büyük korku dokunmatik tuşları kullanırken yanlışlıkla diğer tuşlara basmaktır. Açıkçası alttaki 1,2 inçlik (3,2 cm) ekranda, dev elli değilseniz, bir kullanım sorunu yaşamayacaksınız. Tuşların konumu son derece uygun ve kullanım da bir o kadar kolay. Yalnız dokunmatik ekranın rahatlığına alışmanıza rağmen sık sık ekranın üstünde bulunan iki tuşu da kullanmak zorunda kalıyorsunuz, ki bu da kullanım keyfini biraz azaltıyor.

Telefonu yukarı kaydırıp tuş kilidini açtığınızda dokunmatik ekranda Google kısa yolunu görüyorsunuz. Bu da telefonun WAP için üretildiğinin en açık örneklerinden. Zaten ürünün ön tarafında bulunan kamera daha ilk bakışta telefonun 3G özelliğini de size gösteriyor. Ayrıca mesaj, rehber gibi birçok özelliğe kolayca ulaşabileceğiniz kısa yol menü tuşu da unutulmamış. Aynı tuşun karşı tarafında yani telefonun solunda ise video call hızlı tuşu var.

Özetle ülkemize 3G geldiğinde bu telefon ile yeni teknolojiyi kullanmaya çoktan hazır olacaksınız ve teknolojiyi en hızlı şekilde kullanabileceksiniz.

Eğlenceye gelince

Samsung Soul U900 üzerinde kullanılan Bang&Olufsen ICE Power teknolojisi sayesinde ürünün üzerindeki hoparlör son derece temiz bir ses veriyor. Fakat asıl farkı ürünle beraber verilen kulaklıkları kullandığınız zaman anlıyorsunuz. Bu kulaklık seti aynı zamanda cep telefonunuzla ellerinizi kullanmadan da konuşabilmenizi sağlıyor.

Ürünün 4 zum'a sahip 5.0 megapiksel kamerası gece çekimleri için bir flaşla desteklenmiş. Açıkçası kameranın çekim menüsü ve sunduğu mod'lar neredeyse bir kompakt fotoğraf makinesinde görmeye alıştığımız çeşitliliğe sahip. Fotoğraf kalitesi ise yanınızda başka bir fotoğraf makinesini taşıma ihtiyacı duymayacağınız kadar yüksek. Ayrıca telefonda FM radyo da bulunuyor. 4 saat konuşma ve 400 saat bekleme süresi vaat eden Samsung Soul U900'le beraber gelen PC Studio 3 yazılımı ise hem isim listenizi bilgisayarınıza yedeklemeniz, hem de fotoğraf, müzik gibi dosyaların aktarımında kullanıcıya kolaylık sağlıyor.

Özetle baktığınızda Samsung'un yeni ürünü sahip olduğu özelliklerle kullanıcıları memnun edebilecek bir cep telefonu. Taşıma kolaylığının yanı sıra dokunmatik ekran ile menü ekranını birbirinden ayırarak kullanıcıya büyük bir kullanım kolaylığı sunuyor.

Sonuç: Farklı tasarımını ile bir cep telefonundan beklenen tüm özelliklerle birleştirerek kullanıcıya sunan Samsung, pazardaki iddiasını sürdürmeye devam ediyor.

Özetle

Farklı tasarımını ile bir cep telefonundan beklenen tüm özelliklerle birleştirerek kullanıcıya sunan Samsung, pazardaki iddiasını sürdürmeye devam ediyor.
Teknik Özellikler
Ürün Modeli Samsung Soul U900
Ürün Markası Samsung
CHIP Online Notu
68
Ekran 2,2 inç 16m TFT LCD
Bellek 100 MB flash, Micro SD yuvası
Boyut ve ağırlık 105,9 x 49,5 x 12,9 mm 112g
Frekans bandı 900/1.800/1.900 MHz
Kamera 5.0 MP
Diğer 3G, WAP, MP3, video, Bluetooth
Okuyucu Yorumları