Sony'nin bu MP3 çaları size göre olabilir.

Müzik dinlemek için MP3 çalarları tercih edenlerdenseniz, bu MP3 çalar size göre olabilir!

CHIP Online Notu 66
  • Ses kalitesi
  • Clear Bass ve Clear Stereo özellikleri
  • Küçük tasarımı ve hafifliği
  • Kolay ve sade kullanım
  • Bluetooth yok
  • Genişletilebilir bellek yok

Bir dönem adeta zirve noktasını yaşayan MP3 çalarlar, basit cep telefonlarının akıllı fonksiyonlara kavuşması, geniş hafıza seçenekleri sunmaları ve internet özellikleriyle donatılmalarıyla birlikte, şimdilerde eskisi kadar sık tercih edilmiyor. Ancak halen sıkı bir kullanıcı kitlesine sahip oldukları da bir gerçek. Elbette taş yerinde ağırdır. Her ne kadar cep telefonları müzik seçenekleri sunuyor olsa ve ses kalitesi ile başarılı kulaklık üniteleriyle dikkat çekiyorsa da, yine de herkes için, başarılı bir MP3 çaların yerini tutamayabiliyor. Elbette basit bir şekilde müzik dinlemek için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Fakat ekolayzır değerleriyle kaliteli müzik dinlemek istiyorsanız, piyasada bulunan pek çok kaliteli MP3 çaları incelemeniz gerekiyor. Bu yazımızda inceleyeceğimiz Sony NWZ-E384 de bu ürünlerden biri.

8 GB kapasite

Siyah, kırmızı ve mavi renk seçeneklerine sahip olan Sony NWZ-E384, Sony'nin zengin özelliklere sahip müzik çalarları içinde bulunduran Walkman ailesinde yer alıyor. Üzerinde 1.77 inç büyüklüğünde bir ekran bulunduran MP3 çalar, ekranın altına yerleştirilen butonları yardımıyla rahatlıkla kullanılabiliyor. Türkçe arabirimi sayesinde dil zorluluğu yaşamıyorsunuz. Menüleri arasında rahatlıkla navigasyon sağlayabildiğiniz cihazda, FM radyo ve video desteği de bulunuyor. Müzik ayarları içinde 4 farklı ekolayzır seçeneği sunan MP3 çalar, iki adet de düzenlenebilir ekolayzır menüsünün sahibi. 6 banttan oluşan ekolayzırı müzik zevkinize göre düzenleyebiliyorsunuz.

MP3, WMA, ACC desteği gösteren NWZ-E384, 8 GB'lık kapasiteye sahip. Böylece 8 GB'a kadar olan müzik ve şarkılarınızı depolayabileceğiniz MP3 çalar, artırılabilir hafıza seçeneği ise ne yazık ki göstermiyor. USB bağlantısı yoluyla bilgisayarınıza bağlayarak transfer işlemini rahatlıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Transfer işlemi sırasında sürükle – bırak fonksiyonunu kullanabiliyorsunuz.

30 saatlik eğlence

Ses kalitesiyle beğendiğimiz Sony NWZ-E384, beraberinde getirdiği kulaklıklarla kaliteli ses sunuyor. Kulak yastıklarına sahip olmayan kulaklıklar, normal kullanımlar için ideal. Eğer daha kaliteli ses duymak istiyorsanız kulak içi kulaklıklarınızı da Sony NWZ-E384 ile kullanabilirsiniz. Ancak cihazın bulunduğu kategori için sahip olduğu kulaklıklarıyla yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

45 dakikalık şarj ile bataryanın yüzde 80'lik kısmını doldurabilen Sony NWZ-E384, 2 saatlik şarj sonunda 30 saatlik müzik seanslarına hazır hale gelebiliyor. 30 saat boyunca müzik performansı sergileyen Sony NWZ-E384, uzun yolculuklarınızda yanınızda olmasından memnun olacağınız bir MP3 çalar.

Özetle

Sony NWZ-E384, sade bir MP3 çalar. İçine dinlemek istediğiniz şarkıları atıp, sorunsuz müzik dinlemek istiyorsanız NWZ-E384'ü satın almak isteyebilirsiniz. Ancak piyasada bu konuda pek çok güçlü rakip var. Elbette Sony'nin de bu alanda farklı güçlü ürünleri bulunuyor, fakat NWZ-E384 biraz sade bir model. Bluetooth gibi kablosuz seçenekleri olmayan Sony NWZ-E384, genişletilebilir hafızaya da yer vermiyor.

Kimler Almalı

Sadece müzik dinlemek ve radyo kanallarını takip etmek için bir MP3 çalar istiyorsanız Sony NWZ-E384'ü tercih edebilirsiniz. Basit kullanımıyla işini iyi bir şekilde yerine getiren Sony NWZ-E384, karmaşadan uzak kullanım arayanlar için ideal.

Alternatifleri

Eğer Bluetooth, Wi-Fi gibi kablosuz teknolojileri içeren, zengin ses teknolojilerine sahip bir MP3 çalar arıyorsanız Sony'nin diğer ürünlerine ve piyasada bulunan rakip ürünlere göz atabilirsiniz.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Sony NWZ-E384
Ürün Markası Sony
CHIP Online Notu
66
Hafıza 8 GB
Ekran 1.77 inç (128x160)
Multimedya Müzik, video, fotoğraf
Pil Ömrü 30 saat
Şarj Süresi 45 dakika – 2 saat
FM Radyo Var
Bağlantılar USB
Boyutlar 43.4 x 87.7 x 9.9 mm
Ağırlık 52 gr.
Okuyucu Yorumları