SteelSeries Rival 600 İnceleme

Çift sensör ve maksimum hassasiyetle oyunculara özel olan SteelSeries Rival 600'ü inceledik.

SteelSeries Rival 600 İnceleme
CHIP Online Notu 88
  • Çift sensör sayesinde maksimum hassasiyet
  • Konforlu kullanım
  • Ek ağırlıklar
  • Şık ve agresif tasarım
  • Aydınlatma renkleri pastel tonlara çok yakın
  • Ağırlıklar yerine oturmakta biraz sıkıntı çıkartabiliyor

Oyuncuların nazarında kredisi en yüksek firmalardan birisi şüphesiz ki SteelSeries. Özellikle giriş seviyesindeki Rival 100 serisi ile ülkemizde büyük ilgi gören firmanın bu seferki ürünü ise çift sensöre sahip olmasıyla, RGB desteğiyle ve 256 farklı ağırlık kombinasyonuna izin vermesiyle hayli iddialı gözüken Rival 600 modeli.

Sağ el kullanımı için optimize edilmiş olan Rival 600, elinize aldığınız ilk anda kaliteli bir his veren, son derece ergonomik bir ürün. Yan kısımlarda bulunan silikon kaplamalar da bu hissi pekiştiriyor. Sekiz ana bölgeden oluşan RGB desteği ise bizim beklediğimiz kadar keskin bir aydınlatma sağlamıyor; renklerin daha çok pastel tonlarında olduğunu söylemek mümkün. Buna rağmen bu sekiz bölge üzerinde tam kontrole sahipsiniz ve SteelSeries Engine'i kullanarak hayli hoş ışık gösterileri yaratabilirsiniz.

Ürünün yan panelleri çıkabiliyor ve paketle beraber gelen 4 gramlık ağırlıklardan dilediğiniz kadarını dilediğiniz yerde kullanarak kendinize göre en rahat kombinasyonu oluşturabiliyorsunuz. Rival 600'ün en önemli özelliği ise hassaslığı 100-12.000dpi arasında ayarlanabilen TrueMove 3+ optik sensöre ek olarak "lift off" etkisini 0.5mm'ye kadar düşüren bir de derinlik sensörüne sahip olması. Böylece rekabetçi bir oyunun ortasındayken mouse'u yerden kaldırdığınız o anlarda bile imleç minimum düzeyde hareket ediyor ve yüksek hassaslık korunmuş oluyor. Ayrıca firma TrueMove3+'ün dünyanın ilk bire bir izleme teknolojisine sahip oyuncu sensörü olduğunu da belirtiyor.

Özetle

eSporlar için son derece uygun olan SteelSeries Rival 600; yüksek performansı, 32 bit ARM işlemcisi ve 60 milyon tıklama ömrüne sahip mekanik anahtarlarıyla üst seviye bir oyuncu faresi arayanlara hitap etmekte. Ülkemizdeki fiyatı ise 440 TL civarında.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli SteelSeries Rival 600
Ürün Markası SteelSeries
CHIP Online Notu
88
Okuyucu Yorumları