Team Xtreem Dark 6GB incelemesi Şimdi DDR3 zamanı

CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek performans
  • Etkili soğutma
  • Uygun fiyat
Özetle

Yüksek performansı düşük gecikme değerleriyle sunan bellek kiti, aynı zamanda cebinizi fazla yakmayacak bir fiyata sahip.

Üstün OC kabiliyeti ve performansı ile göz dolduruyor.

Intel Core i7 tabanlı sistemler için tasarlanan Team Xtreem Dark PC3 12800 DDR3 bellek kiti, yeni nesil bellek kitlerinden alışık olduğumuz üzere tamamen alüminyum soğutuculara sahip. Standart DDR3-1333 belleklere göre daha yüksek bir çalışma hızına sahip olan bellek kiti, aynı zamanda düşük gecikmeli belleklerin de avantajını kullanıyor. 8-8-8-24'lük (tCL-tRCD-tRP-tRAS) gecikme değerleri aynı sınıftaki tipik bir 9-9-9-24'lük bellek kitine göre daha yüksek bir performans alınmasını sağlıyor. Bellek modüllerine entegre edilen XMP (Extreme Memory Profiles) özelliği BIOS'taki ayarlarla uğraşmaya gerek kalmadan, amatör kullanıcıların bile basit bir şekilde overclock yapmalarına izin veriyor. Intel'in yüksek seviyeli overclock bellekleri için geliştirdiği yeni XMP standardını destekleyen Team Xtreem Dark 1600MHz bellekler bu sayede XMP özelliğini destekleyen X58 çipsetli anakartlarda hiçbir detaylı ayara gerek olmadan direk olarak BIOS'taki hazır XMP bellek profillerinden birini seçerek kullanmanızı sağlıyor. Yaptığımız testlerde bellek kitini CL9 gecikme değerleriyle 1850 MHz hızına kadar overclock etmeyi başardık.

Team Xtreem Dark 6GB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Team Xtreem Dark 6GB
Ürün Türü Bellek
CHIP Online Notu 85
Üretici Team
Teknik Detaylar
Bellek Tipi DDR3
Hız 1600 MHz
Bellek sayısı 3
Gecikme 8-8-8-24
Kapasite 6 GB
Voltaj 1.65V

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

tavsiye ederim

3 gb ddr 2 800 mhz bellek kullanıyorum.şu an için oldukça yeterli.ama buna da sahip olmayı tabi ki isterim.yakında hepimizin evine bu yada benzerleri girer zaten:)bu yükselişe bayılıyorum.ilk sistemim pentium 200mhz mmx 16 mb sd ram, 1 mb msi ekran kartı idi:)

TUKYAM

Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost