TP-Link TD-W8951ND incelemesi Ekonomik N

Kurulumunu kolayca gerçekleştirebildiğimiz bir ürün

Oynat TP-Link TD-W8951ND
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Uygun Fİyat
Yapılan bir araştırmaya göre yönlendirici ve erişim noktası gibi kablosuz ağ cihazlarının kurulumunu sıradan bilgisayar kullanıcılarının dahi büyük kısmı çok zor bulmakta. Splitter, Ethernet kablosu, IP adresi, kablosuz ağ şifresi ve güvenlik türü gibi birçok etken kullanıcıları basit bir modem kurulumu yapmak için kitap kalınlığında kullanma kılavuzu okuma zorunda bırakabiliyor. Test Merkezi'mize konuk olan TP-Link TD-W8951ND modem ise CD'sini taktıktan sonra gerekli adımları izleyerek kurulumunu kolayca gerçekleştirebildiğimiz bir ürün oldu. Aslında TD-W8951ND sadece bir modem değil. 4 adet portu ile yönlendirici ve 802.11n desteğiyle de bir erişim noktası olan ürün sayesinde evinizdeki cihazları ister kablolu, ister kablosuz olarak internete bağlayabilirsiniz. 150 Mbit hızı ile kablosuz içerik aktarmanızı da mümkün kılan TD-W8951ND, Türkçe arabirimiyle de kolayca yönetilebiliyor.
Özetle

Uygun bir fiyat etiketine sahip olan TD-W8951ND, en son standartlarda DLS ve kablosuz ağ desteği sunarak beğenimizi kazanıyor.

TP-Link TD-W8951ND Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TD-W8951ND
Ürün Türü ADSL Modem
CHIP Online Notu 85
Üretici TP-Link
Teknik Detaylar
DSL desteği ADSL2+
Standartlar 802.11 b/g/n, IEEE 802.3/3u
Frekans aralığı 2,400-2.4835GHz
Güvenlik WEP, WPA, WPA2
Ethernet 4 port
Boyutlar 174 x 111 x 30 mm

Alternatifleri

802.11n desteği ve fazladan 3 ethernet portuna ihtiyacınız yoksa daha uygun fiyatlı TD-W8101G'yi de tercih edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Açıkçası incelemenizin tamamını okumadım fakat bilmiyorum aynı ürünmü ama bende TP-Link TD-W8950ND aldım geçen ay ama malesef iki hafta bile kullanamadım. Performansı hakkındaki yorumum bu kısa sürede gördüğüm kablolu olarak ortanın üstünde kablosuz ise berbat diyicem ama şuda varki benim cihaz şuan yetkili serviste çünkü antenin bağlantı noktası sabit durmuyor kendiliğinden yan yatıyordu. Yani anten bağlantı yeriyle ilgili sorunları var en azından ben aldığım üründe yaşadım. Bilmiyorum performansdaki vasatlığıda buna bağladım geri gelince görcez. He şu da varki bi önceki modemimde TP-Link tek port modelini hatırlamıyorum performans süper diyebilirim. Ayırca son olarak da benim bahsettiğim modelin kurulumu ingilizce türkçe olmuyor.

Kablosuz ağ bağlantısı her zaman sıkıntı verir, İstediğiniz kadar şifreleyin (web-wpa-wpa2) güvenlik zafiyetide cabası. En iyisi kablolu bağlantı. Yerel ağınıza ve internetinize kimse yandan kaynak yapamaz.

yok bende TD-W8951ND bu modeli aldım dah yan odadan çekmiyo değil ki evin içinde çekcek bide 100 tl verdik iyimi keşke airties alsaydım

performans olarak vasat bir modem alalı 2 gun oldu degıstırmeyı dusunuyorum. alıcak olanların iyice araştırmasını tavsiye ediyorum

evet bende wireless sinyal sorunu var diyorum.Eski model tp-link 8901 de 24 bd sinyal veren cihaz aynı yerde 8951nd varken 18 ve hatta 15 dbye kadar düştü..bende eski modemi geri takmayı düşünüyorum artık.

Bende bu modemi (TD-W8950ND) yeni aldım Teknosa Turuncu İndirimden 40 TL'ye evimde beton demir oranı çok olduğundan dolayı wireless sinyali çok zor iletiliyor.Buna rağmen TP-Link TL-WN7200ND USB adapter ile birlikte içeride 1 çubuk çekiyor ama Allah var kopma yapmıyor.Şu ana kadar iyi bir modem olarak gözüküyor.Kablosuz ağıda belirtildiğinin aksine gayet iyi durumda.Bir çok airties dan daha iyi diyebilirim.Üstüne üstlük 5dBi anten ile geliyor cihaz.

Arkadaşlar bu modemi hiç tavsiye etmiyorum bırakın yan odayı 6-7 mere uzağa koyun laptopunuzu ya da başka bir cihazınızı indirme hızı çok düşüyor ve sinyal azalıyor iyice araştırarak alın derim

ben de TD-W8951ND modelini aldım,devamlı kopma yaşanıyor,keşke airties alsaydım

TD-W8951ND version 1.0 model modem kullanıyorum memun değilim haftada en az 3-4 kez kablosuz bağlantısı sorun çıkarıyor çözemedim gitti modeme her türlü ayar yaptım uğraştım olmadı. Daha önce Airties RT-205 model modem kullanıyordum onda da kablosuz bağlantı sinyal zayıflığı vardı bu iki model modemi önermiyorum...

Feci kötü bi modem kopma sorunu cekme sorunu ne ararsaniz var philips modemim vardi yaklasik 4 sene kullandim su kacti bozuldu yoksa 14 sene kullanirdim tik da demezdi

Bende bu modemi kullanıyordum arıza yapmadı, devamlı download ediyordum banamısın demezdi. Hala sağlam bir şekilde duruyor canavar gibi makine ayarlarını düzgün yapmalısınız.

Sen de yorum yaz