TP-Link TL-PB10400 incelemesi TP-Link'in yeni mobil şarj cihazı testte!

CHIP ONLINE Notu
91
  • Geniş batarya
  • LED fener
  • Çift bağlantı noktası
  • Kalın yapıda
  • Kutu içeriğinde adaptör yok
Özetle

Geniş kapasitesi sayesinde özellikle uzun süreli mobil durumlar için uygun yapıda olan PB10400, fiyatıyla da uygun yapıda.

TP-Link TL-PB10400 fiyatı ise 65 TL civarında.

Kimler Almalı

TP-Link'in TL-PB10400 modelinin özellikle uzun süre mobil durumda olacaklar için yararlı bir cihaz olabileceğini düşünüyoruz.

TP-Link'in yeni mobil şarj cihazı, özellikle geniş bataryasıyla dikkat çekiyor. İnceledik!

Günümüzde neredeyse her akıllı cep telefonu kullanıcısının yanından ayıramadığı cihazlar olarak en popüler günlerini yaşayan mobil şarj cihazları arasında pek çok farklı model ve kapasite seçeneği bulunuyor. Bugün inceleyeceğimiz model de TP-Link'in TL-PB10400 modeli. Hatırlayacak olursanız daha önce yine TP-Link'in mobil şarj cihazı ve aynı zamanda dahili SIM kart modülü sahibi olduğu için 3G dağıtıcısı olarak da çalışan M5360 modelini incelemiştik. Bu defa bu modelde sadece batarya konusuna eğilen TP-Link, yine ortaya başarılı bir ürün çıkartmış.

Ürünü bir süredir kullanıyoruz ve özellikle geniş batarya kapasitesine sahip olmasıyla oldukça kullanışlı olduğunu hemen söyleyebiliriz. Peki, PB10400 detaylarında bizlere neler sunuyor? Şimdi hep birlikte öğrenelim.

10400 mAh batarya

Kalınca bir yapıda olan PB10400, aslında sahip olduğu batarya kapasitesine bakıldığında oldukça kompakt yapıda bir ürün. Mavi ve beyaz renklerin sahip olduğu gövde oldukça şık görünüyor. Üst kısmında iki adet USB çıkış noktası bulunduran cihaz, yine bu alanda LED ışıklandırmalarını bulunduruyor. Bu LED'ler yardımıyla bataryanın yüzde kaçının dolu olduğunu anlamak mümkün.

Öte yandan yine cihazın üzerinde bir de büyük bir LED bulunuyor. Bu LED ışık da cihazın fener olarak görev görmesi için konumlanmış. Böylece cihazı aynı anda fener olarak da kullanmak mümkün.

PB10400'in batarya kapasitesi, isminde de gizli olduğu üzere tam 10400 mAh. Bu da oldukça geniş bir kapasite anlamına geliyor. Şöyle ki yeni tanıtılan amiral ceplerin bataryalarının ortalama 3000 mAh olduğu düşünüldüğünde, bu cepleri 3 defadan fazla tam kapasite şarj etmek mümkün hale geliyor.

Cihazın üzerindeki USB bağlantılarından biri 1A, diğeri ise 2A değerinde akım sağlıyor. Böylece aynı anda iki farklı cihazı şarj edebileceğiniz gibi, tek cihazı daha hızlı şarj etmek de mümkün. Cihazı ise bir adaptör kullanarak yaklaşık 7 saat civarında bir sürede tam kapasite şarj edebiliyorsunuz. Ancak bu noktada kutu içeriğinde bu adaptörün bulunmadığını da söyleyelim.

TP-Link TL-PB10400 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TP-Link TL-PB10400
Ürün Türü Taşınabilir Şarj Ünitesi
CHIP Online Notu 91
Üretici TP-Link
Firma TP-Link     (216) 548 11 32
Teknik Detaylar
Giriş DC 5V 2A
Çıkış DC 5V 1A/2A
Kapasite 10400 mAh
Bağlantılar microUSB, USB 2.0 (2 adet)
Boyutlar 88 x 44 x 44 mm
Ağırlık 241 gr.

Alternatifleri

Daha düşük kapasiteli ve küçük bir ürün isteyenler TP-Link'in TL-PB10400 modeline alternatif olarak Sony'nin daha düşük kapasiteli modeli olan CP-ELS'yi tercih edebilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Taşınabilir şarj cihazlarının da yaratıcısı benim! Mini great mind değil mi, Kathy?:) <Cleverman>

Niye adaptör yok. Nereden temin ederiz. Adaptör nasıl birşey detaylı açıklar mısınız. usb kablo gibi mi? Onun dışında güzel ürün.

Kardes nerden alcaz yazsan olurmusun

romoss bence daha güzel

Ark bu htc m8 telefonu 2 bucuk defa sarj ediyor sorunu ne acaba tel 2800 mah cihaz 10400 mah bilgisi olan..

@13 Aralık 2014 11:21 1. Telefon açıksa bir yandan şarj yiyor demektir 2. İçindeki 10400 mAh ın bir kısmı kullanım sırasında ısıya dönüştüğü için kaybolur 3. 10400 mAh değeri gerçeği yansıtmıyor olabilir mesela flaş belleklerde 16 gb yazıyorsa 14 gb civarında bir hafıza vardır aslında bunun gibi...

Sen de yorum yaz

Turhost