Transdata Transcend 32 GB SDHC incelemesi Transcend 32 GB SDHC: Yüksek kapasite

CHIP ONLINE Notu
68
  • Yüksek kapasite
  • Güncellenebilir firmware
  • Tatminkar performans
Özetle

Özellikle medya olarak SDHC kullanan yüksek tanımlı bir video kameranız varsa 32 GB kapasitesiyle bu kart sizi çok mutlu edecek.

Kapasitede sınır tanımayan bir kart.

SD kartların yaygınlığı tartışma götürmez bir gerçek. Düşünün ki Sony gibi kendi flaş bellek arabirimi olan bir üretici bile bazı model fotoğraf makinelerinde hem memory Stick hem de SD kart desteği sunuyor. Test Merkezi'mize Transcend Tayvan tarafından yollanan 32 GB kapasiteli Class 6 spesifikasyonlarına uygun bu kart, satın aldıktan sonra sizi "bellek yetecek mi" stresinden tamamen kurtarabilir. Fotoğraf makinelerinden ziyade video kameralar için biçilmiş kaftan olan bu kart, son zamanlarda fiyatı bir miktar düşen flaş bellekli kameralar için biçilmiş kaftan. Özellikle yüksek tanımlı bir flaş bellekli video kameranız varsa 32 GB zaten lüks değil şart. Transcend 32 GB bellekte, aktarım sırasındaki olası hataları bir dereceye kadar düzelten ECC (Error Correction Code) bulunuyor. Ayrıca mekanik yazma koruması kilidine de sahip olan kartta, güncellenebilir firmware'e ek olarak, otomatik bekleme, kapanma ve uyku modları da desteklenmiş. Performans testlerinde 2 MB'lık test dosyası kullandığımızda kart 18 MB/sn okuma ve 8 MB/sn yazma skorlarına imza attı.

Transdata Transcend 32 GB SDHC Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Transdata Transcend 32 GB SDHC
Ürün Türü Bellek
CHIP Online Notu 68
Üretici Transdata
Teknik Detaylar
Kapasite 32 GB
Okuma hızı 18 MB/s
Yazma hızı 8 MB/s
Kategori Class 6
Garanti süresi 2 yıl
Diğer ECC, mekanik yazma koruması

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Merhaba,
"Kapasitede sınır tanımayan bir kart." başlığıda ne oluyor ? Evet sdhc için yüksek bir kapasite ama lütfen teknoloji ile iç içe yaşadığımız bu ortam için uygun başlıklar kullanın

Aynı kapasitede ama daha yüksek yazma ve okuma hızlarında çok miktarda kart var. Çok kolay 20mb yazma 20mb okuma hızında kartları bulabiliyorsunuz. Fiyat bilgisi olsa kıyaslama yapabilirdik. Bir başka nokta ise uzmanların veri kaybını en aza indirmek için yüksek kapasiteli tek kart yerine daha düşük kapasiteli 2 veya 4 kartı önermesi. Full HD kayıt yapan kameram için 16GB ve 8GB lık kartları almamın nedenide bu.

ocz 8 gb sdhc kullanıyorum full hd kameramda sorunsuz.

bunun fiyatı ne kadar arkadaslar

Amazon.com'da fiyatı 110 dolar.

Sen de yorum yaz

Turhost