Wacom Intuos4 XL incelemesi Wacom Intuos4 XL: Profesyoneller için

Yenilenen tasarımı ve kalemiyle profesyonel bir çizim tableti.

CHIP ONLINE Notu
85
  • Yüksek duyarlılık
  • Ergonomik yapı
  • Başarılı kontrol tuşları

Bilkom tarafından test merkezimize gönderilen Intuos4 özellikle profesyonel anlamda tasarım ve çizimle uğraşan kullanıcıları hedef alan bir ürün. Wacom tarafından üretilen Intuos4 özellikle profesyonellerin firmaya sunduğu öneriler doğrultusunda geliştirilmiş. Ürünü daha yakından incelediğimizde üzerindeki kullanıcı tarafından kişiselleştirilebilen çok fonksiyonlu Dokunma Halkası (Touch Ring) dikkatimizi çekiyor. Kaydırma, yakınlaştırma fırça boyutunu ayarlama, çalışma alanını döndürme ve katman ekleme-çıkarma gibi işlemleri sezgisel yöntemle yapmanıza olanak tanıyan bu teknoloji sayesinde çalışmalarınız çok daha kolay bir hal alıyor. Halkanın alt ve üst kısmında ise Programlanabilen Hızlı Tuşlar (ExpressKeys) yer alıyor. Bu tuşlar sayesinde programlara özel -her bir programa özgü- kısayollar atamanıza olanak tanınıyor. Önceki nesillerle karşılaştırıldığında ergonomik ve tutarlı bir çizim sunmak için ürünün düzeyinin ve biçiminin yeniden tasarlandığı da dikkatimizi çeken bir başka ayrıntı oldu. Kalemi de baştan aşağıya yeniden tasarlanan ürünü kullanmaya başlamadan önce çalışmanız için uygun olan ucu seçmelisiniz.

Özetle

Ergonomik ve iki elinizle de kullanabileceğiniz tasarımı ile uzun saatler çok rahat ve performanslı çalışma sunan başarılı bir ürün.

Wacom Intuos4 XL Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Wacom Intuos4 XL
Ürün Türü Tabletler
CHIP Online Notu 85
Üretici Wacom
Teknik Detaylar
Çözünürlük 5080 lpi
Basınç seviyesi 2048
Kalem/Lens İmleci hassasiyeti +/- 0,25 mm / +/- 0,15 mm
Aktif alan 487,7 x 304,8 mm (19,2 x 12 inç)
Eğim aralığı (tüm kalemler) +/- 60 derece
Maksimum cevap hızı 1 saniyede 200 nokta

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

wacom intous 3 kullandım yıllarca.şuan evde cintiq 12wx kullanıyorum.İş yerinde ise intous 4.intous 4 gerçekten mükemmel bir tablet.3'e göre çok daha kullanışlı olmuş.tavsiye ederim herkese.Tabii cintiq tabletlerin tadı ayrı :)

bütün intous ları kullandım (intous 4 XL dahil) ayrıca elime 3-4 tane de cintiq geçti. şu ana kadar kullandıklarımın en iyisi Intous4XL. tavsiye ederim

bende medyum u var gerçekten harika.TAvsiye ederim.

Sen de yorum yaz