ZYXEL WAP3205 incelemesi ZYXEL WAP3205: Çok amaçlı

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Sadece bir erişim noktasından da öte Repeater gibi özellikleri de olan ZyXEL WAP3205, 802.11n'e geçerken bir taşla birkaç kuş vaat ediyor.

Erişim noktası ve Repeater özelliğini bir arada sunan başarılı bir ürün.

Söz konusu kablolu veya kablosuz ağlar olduğunda başarılı ürünleriyle tanına ZyXEL, bu ay Test Merkezimize 802.11n destekli kablosuz erişim noktası ile konuk oldu. Halihazırda piyasada yer lana 802.11g destekli cihazlardan 6 kat daha hızlı olan WAP3205, 300 Mbit hız sunuyor. Üstelik ürün halihazırda 802.11b ve g ağlarıyla da uyumlu çalışabiliyor. Üzerinde iki adet de Ethernet portu olan ürün sayesinde kabloyla bağlanan cihazlarınızın tümünü biribirine bağlayabilir ve internetinizi bu cihazlarla paylaşabilirsiniz. Repeater özelliği de olan WAP3205, piyasadaki birçok cihazla uyumlu çalışarak kablosuz ağınızın çekim mesafesini de uzatabilme yeteneğine sahip. Farklı erişim izinleri için çoklu SSID yayınını da destekleyen WAP3205 bu sayede farklı kullanıcı gruplarının farklı ağlara erişmesini kontrol etmenizi mümkün kılıyor. Örneğin iki SSID'ye iki farklı kullanıcı tipi atayarak birinin özel erişim, diğerinin ise misafir erişimi ile ağa bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede ağa misafir olarak bağlanan kullanıcılar ağdaki diğer aygıtlara veya paylaşılan dosyalara erişim sağlayamazlar. Ürünün kolay kurlum için WPS desteği olduğunu da belirtelim.

ZYXEL WAP3205 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli ZYXEL WAP3205
Ürün Türü Erişim Noktası
CHIP Online Notu 85
Üretici ZyXEL
Teknik Detaylar
Kablosuz desteği 802.11b/g/n
Modlar AP, İstemci, Köprü, WDS/ Universal Repeater
Şifreleme 64/128 bit WEP, WPA/WPA2
Ethernet 2x 10/100Mbps
Güç Tüketimi 5 Watt
Boyutlar 6.38" x 4.53" x 1.3"

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Airties rt 205 ve 206 ile her modda mükemmel çalışıyor. Tam bir teknoloji harikası ayrıca çıkış gücüde yüksek.

Kesinlikle çok başarılı bir ürün.

Görünm ve performansı kaliteli bi cihaz kesinlikle kurulumu çok kolay ve çağrı merkezi en mükemmel şekilde desteğini veriyor.

Herkes yıllar önce almış. Internet üzerinden satın aldım, pazartesi günü (yarın) kargo ile gelecek. Olumsuz hiçbir yorumla karşılaşmadım. Bakalım bende sonuç ne olacak? Kurulumu yaptıktan sonra sonucu sizlerle paylaşacağım.

Dün cihazı kargodan aldım. Kurulumuçok kplay fakat pc'de olan bir sorun nedeniyle, gönderdikleri linkten kurulumu yapamadım. Bunun üzerine teknik destek için 444 11 50'yi aradım. 7/24 hizmet veriyorlar. Uzaktan bağlanıp cihazın kurulumunu yaptılar. Farklı bir odaya koyduğum cihaz, ana modemden aldığı sinyalleri kat kat güçlendirerek full olarak internet bağlantısı sağlıyor. Duvarlar engel olmaktan çıkıyor. Buraya kadar herşey çok güzel, bu amaçla bu cihazı alacak olanlara kesinlikle tavsiye ederim. Ancak benim şöyle bir sorunum var. Cihazı almamdaki asıl neden, Samsung 40ES641 Tv.mi de bu yayın alanı içine almaktı. TV, bu yeni ağı full gördüğü halde bağlanmak mümkün olmadı. 444 77 11'i aradım, yardımcı olma yerine, yeni kurduğum cihazı resetlettirerek işimi zorlaştırdılar. ZyXel'i arayıp yeniden kurulum yaptırmak zorunda kaldım. Kısacası, Samsung Teknik Destek ekibini üç kez aradığım halde, bu konuda tatmin edici bilgi verebilen olmadı. Sorunumu başka türlü hallettim. Ana modemi TV.nin yanına kurdum, Erişim noktası cihazınıda başka bir yere.. Eğer TV'yi internet ağına dahil etmek amacı ilebu cihazı almayı düşünenler varsa, iyice araştırmalarını öneririm. Sadece pc, laptop, telefon gibi cihazlarla bağlanılan ağı genişletmek amacı ile düşünenlere, hiç düşünmeden almalarını tavsiye ederim. Hem çok iyi sonuç veriyor hemde teknik destek servisleri çok güzel hizmet veriyor.

amazon kullanıcı analizlerinde, wi-fi repeater kurulumunun çok zahmetli olduğunu, PSK-AES çalışmadığını, klavuzunun çok yetersiz olduğunu söyleyenler var??? ayrıca nlite modelinin (150Mbit) donanımsal sorunları olduğu yazılmış. anten yayın db güç çıkışları da hiçbir yerde yazmıyor. almayı planlıyordum, vazgeçtim netekim.

ürün güzel ama aynı anda 10-12 kullanıcım bağlandığında internet , outlook birde ERP pragramına bağlandıklarında sürekli kopmalar oluyor. bu cihazın maksimum limitleri nedir acaba bu konuda bilgisi olan varmı ?

Sen de yorum yaz

Turhost