Intel Wireless Display (WiDi) nedir?

Intel'in Intel Wireless Display (WiDi) teknolojisi tam olarak nedir ve ne işe yarar?

Intel Wireless Display (WiDi) nedir?

Intel'in Wireless Display teknolojisi, mobil cihazınızdaki görüntüyü zahmetsizce büyük ekrana yansıtmanıza izin veriyor. İster film olsun ister fotoğraf veya müzik, her türlü içeriği HD televizyonunuza kablosuz olarak, çabucak aktarmanız mümkün. Peki bu özellikten nasıl faydalanabilirsiniz?

Wireless Display (WiDi) teknolojisinden faydalanabilmek için öncelikle onu destekleyen bir laptop, ultrabook, tablet veya cebe ihtiyacınız var. Bunun yanında WiDi destekli bir alıcı cihazı veya televizyona sahip olmanız gerekiyor.

Intel'in Wireless Display teknolojisi, görüntüyü 1080p çözünürlüğünde aktarabildiğinden deneyiminizde hiçbir kayıp yaşamıyorsunuz. Wi-Fi Alliance'ın Wi-Fi CERTIFIED Miracast sertifikasyonuna dayanan teknoloji, aynı zamanda kısa tepki süresi, yüksek ses kalitesi ve güvenilir bağlantı gibi özellikler sunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

tırt bir teknoloji. kablo ile bağlamaya alternatif olamaz. zar zor kurulan bağlantı, bağlansa bile sık sık kopması ve hepsinden önemlisi farkedilir gecikme süresi widi yi işlevsiz bir şey haline getiriyor.

sadece multimedia için ise yeni bişey değil demek. Farkllı marka telefon, laptop ve tv'im var ve "zahmetsizce" bahsettiğiniz olayı hergün yapıyorum. Multimedia dışında normal program "masaüstü" ekanını da aktarırsa o zaman yenilik olur.

Vestel tv de hiç bir sorun yasamadan filmi izledim güzel yani

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir